Šlápla na kuří oko solárníkům. Teď prý Vitáskové vyhrožují smrtí

10. 4. 2013 9:21

Podle informací ParlamentníchListů.cz předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková během velikonočních svátků obdržela zhruba 10-15 výhrůžek fyzickou likvidací, které souvisí s tím, že kritizovala nadměrnou finanční podporu fotovoltaické energie, respektive provozovatelů těchto elektráren.

Šlápla na kuří oko solárníkům. Teď prý Vitáskové vyhrožují smrtí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Fotovoltaické panely
reklama

Kvůli výše uvedeným výhrůžkám podle informací redakce obdržela i ochranku. ParlamentníListy.cz Vitáskovou požádaly o vyjádření k těmto informacím. Ta je nevyvrátila. Nechtěla je totiž nijak komentovat. „K vaší níže uvedené věci se nebudu vyjadřovat,“ uvedla stručně v odpovědi pro ParlamentníListy.cz v pátek Alena Vitásková.

Na ministerstvu vnitra ticho po pěšině

Redakce se tedy snažila ověřit informaci na Ministerstvu vnitra. Štěpánka Zatloukalová z Oddělení mediální komunikace a PR Policejního prezídia ČR napsala: „Z bezpečnostních a taktických důvodů informace týkající se ochrany konkrétních osob nelze poskytnout".

Podle informací redakce vyhrůžky Vitáskové souvisí s tím, že si posvítila na enormní a nadměrnou podporu fotovoltaického byznysu v České republice.

Až 1492 miliard na obnovitelné zdroje energie

ParlamentníListy.cz informovaly, že 7. září loňského roku odeslala Vitásková dopis členům Hospodářského výboru Poslanecké sněmovny, v němž varuje, že pokud se nebude novelizovat zákon č. 165/2012 Sb. o podporovaných zdrojích energie a nesníží se podpora, hrozí, že náklady na podporu elektřiny vyráběné z obnovitelných zdrojů energie (OZE) narostou až do výše 1492 miliard korun.

Paradoxně Vitásková, která proti solárníkům vystoupila a kritizovala předchozí vedení Energetického regulačního úřadu, nyní čelí trestnímu stíhání. Informační institut se domnívá, že se jedná pouze o pomstu bývalého vedení.


Prý už existují seznamy těch, co se napakovali

Ekonom Pavel Kohout k tomu uvedl: „Já považuji stíhání Aleny Vitáskové za výsměch celé naší společnosti. Optikou tohoto stíhání a miliardových škod v energetice by mělo bývalé vedení ERÚ vedené Fiřtem, Němečkem a Panákem dostat doživotí v trestanecké kolonii v Guyaně.“

„Očividně jde o nastraženou past Antonína Panáka na novou předsedkyni úřadu Alenu Vitáskovou. Pan Panák zde vystupuje jako hlavní iniciátor této ohavnosti, bohužel za přímé účasti státních orgánů,“ dodává ředitel Informačního institutu Petr Cibulka.

Podle spekulací, které se šíří ve sněmovně, začalo prý bývalé vedení ERÚ „zpívat“ a existují již seznamy lidí, kteří z předražené elektřiny ze solárních panelů profitovali. Spekuluje se o tom, že by v kauze mohlo být namočeno i poměrně dost poslanců napříč politickým spektrem, kteří budou muset odpovídat na nepříjemné otázky policie.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Lukáš Petřík
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…