Nezastírá, že byl zaskočen, když se jeho jméno jako iniciátora celého vyšetřování začalo objevovat v médiích. „Je pro mě naprosto nepochopitelné, proč v této fázi vyšetřování je nutné, aby na veřejnost vyplulo jméno toho, kdo na vše upozornil.“ Z vlastní praxe u policie prý ví, že vůbec není podstatné, kdo podnět podává. Proto předpokládal, že se jeho jméno nezveřejnění. Navíc prý byl v tomto duchu ujištěn i Nejvyšším státním zastupitelstvím. „Bylo mi tehdy řečeno, že nikoho nebude zajímat, kdo věc oznámil,“ říká v rozhovoru.
Má pocit, že jméno oznamovatele je tolik propíráno hlavně proto, aby odradilo ostatní od podávání podnětů. „Už nyní jsou za tím politické zájmy, aby se to rozplizlo, aby se pozornost odvedla jinam,“ myslí si. „Viděl jsem v této věci profesionální přístup policistů i státních zástupců, ale jakmile začne pinkaná mezi státními zástupci, je to vždycky špatně,“ obává se. Připomíná kauzu exministra Drobila, která zpočátku byla vyšetřována obdobně, ale nakonec usnula.
Kauza Davida Ratha je podle Gregora na dlouhou dobu poslední, kterou se podařilo dotáhnout aspoň do fáze obvinění. „Můžu popsat x případů, kdy se policie vykašlala na jakékoliv prověřování a rovnou podnět smetla ze stolu.“

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav