„Míra nespokojenosti společnosti je obrovská. A vidíme, že když se pojmenují problémy, tak se k tomu řada lidí hlásí. To je případ i tohoto hnutí pana Babiše, které získalo podporu, ještě než se vlastně zrodilo, po jednom z jeho prvních vystoupení s tímto tématem. I já mám tu zkušenost, když jsem vystoupila velmi otevřeně a kriticky v pořadu ČT HydePark, 94 procent lidí se mnou vyslovilo souhlas," říká pro ParlamentníListy.cz profesorka politologie Dvořáková. Ta si získala sympatie veřejnosti mimo jiné přirovnáním Česka k potápějícímu se Titaniku a ostré kritice současné situace u nás i vzhledem ke korupci a vzájemnému propojování lobbistických skupin s politikou.
Čtěte také:
„Řekla bych, že moje a například i Babišova shoda s veřejností je ve vnímání zhoršující se situace státu z hlediska jeho celkového fungování, fungování státního aparátu, politiky. A klíčem ke všemu je systémová korupce. To je ten „můj" Titanik, loď se potápí, ale na palubě se stále ještě tančí... Problém korupce se neřeší, protože ta je napojena na nejvyšší politiku a většinou se daří zabraňovat vyšetřování. A tato situace může opravdu spět k výrazné radikalizaci občanů, na což už nějaký čas upozorňuji. A různí nohsledové politiků mi pak vytýkají, že jsem to já, kdo tu společnost radikalizuje. Politici si tady vůbec neuvědomují svou zodpovědnost," říká také Dvořáková ParlamentnímListům.cz.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Alena Hechtová