To jsme se dneska zase předvedli,povzdechla si Kočí. A pak hlasovala pro vyšší platy

12. 12. 2012 17:11

Nezařazená poslankyně Kristýna Kočí okomentovala dohady svých kolegů nad otázkou vlastních, ale také soudcovských platů. Občané nejspíš ocení, že platy zákonodárců nevzrostou, soudci ale budou spokojeni mnohem méně. Opozice si myje ruce a tvrdí, že je o problém vlády.

To jsme se dneska zase předvedli,povzdechla si Kočí. A pak hlasovala pro vyšší platy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Nezařazená poslankyně Kristýna Kočí
reklama

"Ach jo, to jsme se dneska zase předvedli. Tu vládní koalici fakt nechápu, napsala na sociální sítí Facebook poslankyně Kristýna Kočí.

Opozice si myje ruce

Narážela tím na fakt, že novela zákona, která měla nahradit zrušenou legislativu určenou na výpočet platů zákonodárců i soudců. Soudci požadovali zvýšení platů a poslanci na toto zvýšení byli připraveni kývnout, i když by nebylo tak výrazné, jak nositelé talárů přáli. Sama hlasovala pro návrh na zrušení zdanění poslaneckých náhrad a zvýšení platů soudců.

Celá procedura ale výrazně narazila na otázku danění poslaneckých náhrad za dopravu stravu a ošacení. Zdanění náhrad prosazoval před dvěma lety ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09), který dodnes opakuje, že je to správný krok a měl by zůstat zachován i nadále. Řada poslanců však nebyla zdaněním náhrad nijak nadšená a prosazuje zrušení tohoto ustanovení

Zvláště levicoví poslanci z řad ČSSD a KSČM svorně tvrdí, soudci budou mít problém a zřejmě se kvůli tomu znovu obrátí na Ústavní soud. Titíž poslanci ale dávají najevo, že je to problém, který padá na bedra pravicové vlády a opozice jí nehodlá s řešením nijak výrazně pomáhat.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…