Tomio Okamura to spočítal novinářům: Myslí si, že mají svobodu lhát

12.04.2013 13:32

Minulý týden nadzvedl mnoho lidí ze židle příspěvek na blogu senátora Tomia Okamury, kde hovoří o tom, že sociální dávky dělají z lidí lenochy a podvodníky. On sám se ale nyní brání nařčení, že by kritizoval např. maminky na mateřské dovolené. Jedná se podle něj o mediální manipulaci.

Tomio Okamura to spočítal novinářům: Myslí si, že mají svobodu lhát
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Tomio Okamura

„Z mého komentáře, kde jsem se věnoval problémovým menšinám a jejich parazitování na našem sociálním systému, udělala tento týden schválně média a někteří lidé to, že prý kritizuji slušné maminky, které dostávají rodičovský příspěvek či další dávky v mateřství. Prosím, přečtěte si nejprve dobře celý můj inkriminovaný text, ze kterého jasně vyplývá, že se věnuji problematice začleňování menšin do majoritní společnosti,“ píše Okamura na své facebookové stránce.

Nesuďte podle titulků

Senátor doporučuje lidem, aby nesoudili podle titulků článků, které jsou často zavádějící. „To, že si novináři pletou svobodu slova se svobodou lhát, že záměrně manipulují s veřejným míněním - to už vím dávno, ale potrestali se sami tím, že slovo novinář dnes platí u většiny veřejnosti za nadávku,“ napsal Okamura.

Okamura se na blogu rozepsal o lidech, kteří od společnosti jen čerpají různé dávky a příspěvky a nic jí nepřinášejí. Vyjádřil ostrý názor, že takovým lidem jejich stav víceméně vyhovuje a učí v něm žít i své děti. „Lenost už není ostuda,“ rozčiloval se Okamura, který k tomu uvedl, že sám pracuje šestnáct hodin denně, aby se mohl starat sám o sebe a od nikoho nic nechtít.

„Chudým a lidem v nouzi se má pomáhat - to platí na sto procent. Ale jen těm, kteří si nemohou pomoci sami. Dvacetiletý fracek nemá na pracáku co dělat. Ať už má vysokou nebo základku, může vždycky míchat maltu v létě na stavbě, nebo sázet stromky třeba v lese, kdekoli, kde je stále dost a dost práce. Musí se naučit vzít i špatně placenou dřinu. Když tu je práce pro Ukrajince, najde se ji bezesporu dost i pro Čechy, Moraváky i Romy," dodal senátor.

Na jeho slova v tiskovém prohlášení rozhořčeně zareagovala místopředsedkyně strany LIDEM Dagmar Navrátilová. Tu pobouřila slova o parazitech, kteří záměrně využívají sociální systém, protože nechtějí pracovat. Je to podle ní hrubá urážka všech, kteří se skutečně snaží si práci najít, ale nedaří se jim to.

"Staré přísloví říká: Rodiče uživí i deset dětí. V dnešní době se situace stává složitější, v některých lokalitách práce ubývá a rodiče se mají co otáčet. Již jednou jsme ideologii, která kastovala lidi na čisté a méně čisté rasy, zažili a některé děti končily v koncentračních táborech. Nikdo nemá právo určit matce, kolik dětí se rozhodne přivést na svět," rozčílil Okamura komunistickou poslankyni Miloslavu Vostrou.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…