ÚSTR je k ničemu, naznačila poslankyně od Peake

24.04.2013 11:54

Poslankyně nejmenší vládní strany LIDEM Lenka Andrýsová je přesvědčená, že Ústav pro studium totalitních režimů (ÚSTR), jehož provoz ročně stojí kolem 150 milionů korun, neplní správně svou funkci. Totalitní režimy by prý měla raději zkoumat Akademie věd.

ÚSTR je k ničemu, naznačila poslankyně od Peake
Foto: Archiv LA
Popisek: Lenka Andrýsová
reklama

Poslankyně zvolená do sněmovny za Věci veřejné, které později opustila a přidala se k politické platformě LIDEM Karolíny Peake, Lenka Andrýsová, se na internetu vyjádřila k současnému fungování Ústavu pro studium totalitních režimů.

"Ústav pro studium totalitních režimů nás stojí 150 milionů korun ročně a zaměstnává 250 zaměstnanců. KSČM by dnes měla podle SANEP ve sněmovně 43 poslanců. ÚSTR nejspíš nepřináší to, proč byl vůbec zřízen. Jsem pro to, aby totalitní režimy zkoumala Akademie věd a archiv spravoval Národní archiv České republiky," napsala politička na zeď svého profilu na sociální síti Facebook.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…