Uznávaný profesor Klener: Nevolím Jana Fischera. Lidí jako on si nevážím

06.12.2012 9:28 | Zprávy

ROZHOVOR Byl prvním polistopadovým ministrem zdravotnictví a sociálních věcí za Občanské fórum i poslancem České národní rady, přesto renomovaný lékař, profesor Pavel Klener, přiznává, že postupně důvěru v politiky i iluze o nich ztratil. Nadšení v něm nebudí ani kandidáti na prezidenta. Favorita nemá, ale ví, kdo rozhodně jeho hlas nedostane.

Uznávaný profesor Klener: Nevolím Jana Fischera. Lidí jako on si nevážím
Foto: Hans Štembera
Popisek: Profesor Pavel Klener

„Nebudu volit Jana Fischera, protože si nevážím lidí, kteří mění svůj názor,“ prohlásil v rozhovoru pro ParlamentníListy. cz bývalý dlouholetý ředitel Ústavu hematologie a krevní transfúze, uznávaný internista, onkolog a hematolog.

Vnímáte politiku stejně negativně jako většina veřejnosti, nebo jste jako bývalý politik a exministr shovívavější?

V některém směru jsem možná shovívavější, protože vím, že některé věci nejsou tak jednoduché a veřejnosti se těžko vysvětlují. Ale vadí mi, že se politická kultura hodně zhoršila, když to srovnám s obdobím, kdy jsem se v politických kruzích pohyboval. Tehdy to bylo mnohem přátelštější, dnes mne nepříjemně překvapuje, jakými invektivami se politici častují. Ukazuje se, že mnoha politikům nejde o věc, ale o osobní prestiž a jsou ochotní smysluplný projekt zabít jen proto, že ho navrhl někdo z opozice.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Libuše Frantová

Robert Králíček byl položen dotaz

Podáte na Jurečku nějaké trestní oznámení?

Sám tvrdíte, že to není normální, mě taky napadá, zda je jeho jednání vůbec zákonné? Budete to nějak řešit? Dotaz se týká zakázky, o níž píšete zde: https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Kralicek-ANO-Duvod-proc-lide-ztraceji-duveru-ve-stat-774708

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…