Vláda, která visí na Pavlu Bémovi. Prý dost nebezpečná možnost

19.04.2012 13:01 | Zprávy

Vládní strany ODS, TOP 09 a vznikající nová platforma či strana Karolíny Peake mají čas do pondělí, aby si zajistili většinu hlasů ve sněmovně, jinak budou předčasné volby. Počty poslanců stojících za vládou se mění každou chvíli. Nyní nezařazený poslanec Pavel Bém avizuje, že vládu bude podporovat v rozpočtově odpovědných krocích. Pro zvyšování daní ale ruku nezvedne.

Vláda, která visí na Pavlu Bémovi. Prý dost nebezpečná možnost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ex-primátor Pavel Bém

Bém jako i někteří další politici připomíná, že to, co dnes Karolína Peake organizuje, měla loni v plánu i Kristýna Kočí. „Situaci považuji za vážnou a mimořádně znepokojivou. Vnímám ji jako vyvrcholení téměř rok trvající katarze v klubu VV,“ soudí poslanec ve vyjádření pro ParlamentníListy.cz

SLEDUJEME Rozpad koaliční vlády

Jde Peake ve stopách Kočí?

„Není bez zajímavosti připomenout, že o kroky, které dnes reprezentuje paní vicepremiérka Peake, se před rokem pokusila slečna Kočí,“ upozorňuje na tehdy zatracovaný pokus o puč ve VV, jež dnes vládní špičky vítají.

Podle jeho slov jsme byli svědky toho, co následovalo a co nelze nazvat jinak než vládní krizí. „Předpokládám, že ji má premiér v rukách a že on navrhne řešení a další kroky. Zatím jsem nic takového z jeho strany nezaregistroval,“ netají se pochybnostmi Bém.

"Bude potřeba velmi pečlivě zvážit, zda vláda postavená na přeběhlících může být zárukou stability na úrovni parlamentu, vlády a státu vůbec. Naše země s tímto fenoménem má zkušenosti, a to ne vždy dobré,“ připomíná pro ParlamentníListy.cz Bém a na rozdíl od jiných svých kolegů se nezdráhá použít slova přeběhlíci.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radim Panenka

Mgr. Marie Jílková byl položen dotaz

ženy, děti a práce

Paní poslankyně, myslíte, že jen ženy v politice to mají složité? Nemyslíte, že je problém mnohem hlubší, a že skloubit téměř jakoukoliv práci s péčí o rodinu a děti je dost náročné? Zkoušela jste s tím něco udělat? Proč je třeba tak málo příležitostí pro práci na částečný úvazek a neměli by být něj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…