Sedmdesáté výročí statečného boje českých parašutistů v chrámu v pražské Resslově ulici připomněl ve svém textu pro Právo i ministr obrany Alexander Vondra. Udatný boj proti více něž padesátinásobné přesile podle něj „připomíná velké antické drama thermopylského formátu.“
Podle Vondry je velmi dobré, že podobný názor má i německý prezident Joachim Gauck. To, že v dopise svému českému protějšku všechny hrdiny z Resslovy ulice jmenoval, prý ukazuje, že si jich váží a jejich hrdinství považuje za inspiraci. „Tito hrdinové mohou být nejen trvalým vzorem pro současné příslušníky Armády ČR, ale jejich hrdinství může být poselstvím pro kohokoliv z nás i dnes v mírových podmínkách,“ myslí si ministr obrany.
Mimoto připomíná, že parašutistům v jejich boji pomáhala řada českých dobrovolníků, kteří po atentátu byli cílem řádění nacistů a gestapa a ačkoliv neskládali žádnou vojenskou přísahu, dokázali si zachovat odvahu a důstojnost.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav