Výčitka Kubicemu a Vondrovi: Papalášové, skrýváte informace o kmotrech

26.11.2012 6:10 | Zprávy

Budou zpravodajské služby spolu s poslanci kontrolovat i důvěryhodní a respektovaní zástupci veřejnosti? Vláda řekla poslaneckému návrhu, který to chce umožnit, jasné ne, ale definitivně rozhodne parlament.

Výčitka Kubicemu a Vondrovi: Papalášové, skrýváte informace o kmotrech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

Představitelé platformy Vraťte nám stát, která vznikla letos na jaře jako reakce na úniky odposlechů BIS týkajících se primátora a poslance Pavla Béma s lobbistou Romanem Janouškem a která pak přišla s návrhem na účast občanů – neposlanců v parlamentních vyšetřovacích komisích, jsou postojem vlády zklamáni. „Vláda, která si říká protikorupční, ukázala, že nechce vyšetřovat propojení kmotrů a organizovaného zločinu na politiku,“ řekl ParlamentnímListům.cz sociolog Ivan Gabal.

Nejvíc mrzí postoj Schwarzenberga, Vondry a Kubiceho

Odmítnutí Nečasova kabinetu je podle Ivana Gabala o to smutnější, že proti návrhu se postavili i ministři Karel Schwarzenberg, Alexandr Vondra a Jan Kubice, kteří vyšli z prostředí Charty 77 a Mezinárodního helsinského výboru pro lidská práva. „Je pro mne deziluze, že bohužel zapomněli na dobu, kdy se zasazovali za prosazování kontrolní a demokratické role občanů a občanských organizací,“ řekl Gabal, který prý návrh osobně vysvětloval předsedovi TOP 09 a ministru zahraničí Karlu Schwarzenbergovi. Postoj vlády považuje iniciativa za hloupý, nedůstojný a nebezpečný. „Je to takové papalášské bohorovné odmítnutí, ani se neobtěžovali argumentovat,“ stěžuje si Gabal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Libuše Frantová

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Demokracie

Nebylo by popření principů demokracie spíš to, kdyby se kdokoliv třeba i kapela nemohla většinově rozhodnout, kdo v ní být může a kdo ne? Tímto se jí nezastávám, jen nesouhlasím s tím co tvrdíte, že tím nabourávají demokracii nebo snad porušují LZPS.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…