Vymetli s Ivanem Langerem. Mocný muž prý nejede na Kongres ODS

25. 10. 2012 14:55

VÍME PRVNÍ Podle informací ParlamentníchListů.cz bývalý místopředseda ODS Ivan Langer nebyl ve své domovské organizaci v Olomouckém kraji zvolen na Kongres ODS jako delegát.

Vymetli s Ivanem Langerem. Mocný muž prý nejede na Kongres ODS
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivan Langer
reklama

ParlamentnímListům.cz to potvrdily dva na sobě nezávislé zdroje z ODS. „Langer nepojede na kongres jako delegát. Maximálně jako host. Kluci z Olomouckého kraje se asi emancipovali,“ řekl ParlamentnímListům.cz vysoce postavený člen ODS.

„Nic o tom nevím, jsem v zahraničí,“ reagoval na informaci, že by neměl být delegátem kongresu, pro ParlamentníListy.cz Ivan Langer. Volební kongres ODS se má konat 3. a 4. listopadu v Brně.

Bývalý dlouholetý místopředseda ODS

V současnosti nemá Langer v ODS žádnou vysokou funkci. Je členem Odborné komise pro právní stát, reformu státních institucí a efektivní veřejnou správu. V poslední době se v souvislosti s ním hovořilo o tom, že mohl být v pozadí odstranění Petra Lessyho z funkce policejního prezidenta a dosazení jemu prý blízkého Martina Červíčka.

V letech 1996 až 2010 byl Langer poslancem parlamentu. V letech 1998 - 2006 byl místopředsedou Poslanecké sněmovny a v letech 2006 - 2007 ministrem informatiky. V letech 2006 - 2009 byl ministrem vnitra. Byl i dlouholetým místopředsedou ODS, mezi lety 1998 – 2002 a 2004 – 2010.

Ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2010 byl „vykroužkován“ voliči, kteří upřednostnili kandidáty na dalších místech svými preferenčními hlasy, a jako poslanec skončil. V březnu 2012 složil advokátní zkoušku.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Lukáš Petřík
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…