Zbabělec Nečas předal vládu mafii. A s Českou národní bankou v čele, rozjela se Samková

24.11.2013 17:10

Vláda v demisi pod vedením Jiřího Rusnoka zamítla požadavek některých politických stran odložit platnost nového občanského zákoníku. Podle názoru advokátky Kláry Samkové to znamená jediné – vzniká tu prý skrytá koalice bez účasti ANO a KDU-ČSL.

Zbabělec Nečas předal vládu mafii. A s Českou národní bankou v čele, rozjela se Samková
Foto: Hans Štembera
Popisek: Advokátka Klára Samková

Poslanci ANO, Úsvitu přímé demokracie a KSČM chtěli platnost nového občanského zákoníku odložit i proto, že čelí kritice některých odborníků. Vyzvali proto vládu, aby do sněmovny poslala návrh na odložení platnosti, avšak neuspěli.

Fakticky bude vládnout ČSSD a ODS

"Důvodem byl postoj pana Bohuslava Sobotky, který svůj původní záměr sdělil a vládě pravil, že nevidí důvod odkladu. Obávám se, že ať bude nová vláda mít jakékoliv složení, faktickými vládci bude neviditelná koalice ČSSD s ODS a podporou alespoň části TOP 09," vysvětluje si Samková.

Nový zákoník má vejít v platnost od počátku příštího roku. Poté si lidé podle advokátky mají stěžovat především u současné vlády a ČSSD. "Když se podívám na dnešní politickou situaci, začíná se mi věc jevit tak, že Nečas zbaběle předal vládu organizované mafii, tentokráte v čele s Českou národní bankou," dodává v narážce na nedávnou intervenci ČNB.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nem

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…