ČSÚ: Inflace zvedá ceny. Především potraviny, nealko a oblečení

09.11.2011 10:58

Míra inflace vyjádřená přírůstkem průměrného indexu spotřebitelských cen za posledních 12 měsíců proti průměru předchozích 12 měsíců byla v říjnu 1,9 %.

ČSÚ: Inflace zvedá ceny. Především potraviny, nealko a oblečení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto.
reklama

Spotřebitelské ceny rostou. Jen za říjen se zvedly o třetinu procentního bodu. Podražilo to nejzákladnější, tedy šaty a potraviny. Kromě toho, že na podzim již tradičně rostou ceny ovoce a zeleniny, tak jsou vyšší i ceny masa, mléka a másla.

Právě potraviny živočišného původu a šaty zaznamenaly podle údajů Českého statistického úřadu největší skok oproti říjnu loňského roku. Češi ovšem zaplatí i o 4 procenta více na nájmu oproti podzimu 2010.

Na vině je samozřejmě inflace, která ovšem zasáhla nejen Českou republiku, ale i celou eurozónu. Tam ceny rostou ještě o něco rychlejším tempem než u nás. Otázkou je, jakým způsobem do dalšího vývoje zasáhne daňová reforma.

V říjnu byla míra inflace vyjádřená přírůstkem průměrného indexu spotřebitelských cen za posledních 12 měsíců proti průměru předchozích 12 měsíců 1,9 %.


Ze zpráv ČSÚ:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pal

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šestadvacet odborníků řeklo, že jde o originály. Pak policií přibraný znalec vyslovil opačný názor. Soud zatleskal a trojici poslal do vězení. Praha, 21. století

4:39 Šestadvacet odborníků řeklo, že jde o originály. Pak policií přibraný znalec vyslovil opačný názor. Soud zatleskal a trojici poslal do vězení. Praha, 21. století

Již několikrát se ParlamentníListy.cz blíže podívaly na kauzu údajně padělaných obrazů, ve které byl…