Chanov budou střežit kamery. Zlepší to život, tvrdí policista

11.11.2011 16:20

Sídliště Chanov u Mostu je domovem mnoha chudých Romů. Vzhledem k vysoké kriminalitě bude nyní lokalita sledována z několika kamer. I přes snahu Romy integrovat zatím další opatření k vyřešení situace nestačila.

Chanov budou střežit kamery. Zlepší to život, tvrdí policista
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vybydlený panelový dům v Chanově

"V Chanově máme hlídku, pracují tam i čtyři asistenti prevence kriminality, kteří jsou přímo z tamní komunity. Sami obyvatelé Chanova si musí uvědomit, že pokud se jim někdo snaží podat pomocnou ruku, musí se i oni sami podílet na tom, aby to v sídlišti fungovalo," uvedl pro server iDNES.cz ředitel mosteckých strážníků Bronislav Schwarz.

Nechceme je předělávat, ale žít mohou důstojně

SLEDUJEME téma Romové

Ke zlepšování život na tomto sídlišti pomáhají i peníze z Evropské unie. Kamery budou stát milion korun a přímo na sídlišti budou čtyři. romě rozšíření kamerového systému Most z evropských dotací v Chanově také obnovuje chodníky a veřejná prostranství a rekonstruuje některé domy. Připravuje takto například i nízkoprahové centrum pro mládež.

Nejde o to někoho předělávat, nutit mu nějaký styl života. To nemá smysl. Důležité je, dát mu šanci žít důstojně a starat se o místo, kde žije. Všichni musí vědět, že bydlení není zadarmo, že vše, co se v Chanově dělá, má svou hodnotu a tak k tomu přistupovat. Pomocná ruka přišla. Teď je jen otázka, jestli bude správně přijata," doplnil Schwarz.

Psali jsme:
Dal jsem Cikánům práci a okradli mě, řekl senátor. To neměl dělat
Rozbiju jim držku a šlápnu na hubu, vyhrožuje Rom Vandasovi a spol.
Nezaměstnala nastrčenou Romku a má problém. Rasistka nebo pokusný králík?

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Děte už do pí*i, chápete, do p**i!“ Politik ODS se rozzlobil. Ptali jsme se na dotace kolem předsedy Fialy. Tady další várka zjištění

5:00 „Děte už do pí*i, chápete, do p**i!“ Politik ODS se rozzlobil. Ptali jsme se na dotace kolem předsedy Fialy. Tady další várka zjištění

ParlamentníListy.cz mají letité kontakty na některé zástupce ODS v Brně. Spojuje je postava muže z š…