Hájek k zaseknuté Praze: Je to lynč a Havlovo absurdní drama

30.11.2010 11:57

Prezidentův vicekancléř Petr Hájek pro ParlamentníListy.cz komentoval dění na pražském magistrátu, kdy demonstranté obstruují jednání zastupitelstva, které má zvolit nové vedení Prahy. Na radnici je přítomen i odpůrce koalice ČSSD a ODS v Praze Václav Havel.

Hájek k zaseknuté Praze: Je to lynč a Havlovo absurdní drama
reklama

Podle Petra Hájka je celá záležitost spíše směšná. „V přímém přenosu České televize se ukázalo, proč má strana TOP 09 tři písmena. První patří Kalouskovi, druhé patří Havlovi a třetí patří České televizi. TOP 09 je strana, která se prezentuje jako strana lynče, kdy zblázní pár desítek lidí, kteří jsou ochotní lynčovat. Takhle si tato strana představuje demokracii. Takhle podle ní vypadá respekt k výsledkům voleb," řekl ParlamentnímListům.cz zástupce vedoucího Kanceláře prezidenta republiky.


Podle reportéra serveru ParlamentníListy.cz dokonce demonstranti v budově magistrátu vylamovali a demolovali okna.

Havlovo tragikomické drama

„Je to absurdní tragikomické Havlovo drama, které dopadne jako všechna jeho dramata. To znamená, že o nich básní Česká televize, ale lidé na ně přesto nechodí. Je to další z řady špatných Havlových absurdních dramat. Oni věčně žijí tím, že chtějí dělat nějaké permanentní revoluce a ani už dnes pořádně nevědí za co, proč a proti čemu. Oni jsou již jen zuřiví a bezmocní také z toho, že tam nejsou, že nevládnou. To je starý nekonečný Havlův problém, že sice má v rukou Českou televizi, ale pořád nemůže svoje lidi pořádně dostat k moci jinak než těmito podivnými cestami," dodal Hájek.

Podle Hájka se v plné nahotě ukázalo nezakryté spojení Havel, Kalousek, Bakala,Tůma, Šídlo, které máme prý možnost vidět v přímém přenosu na ČT. „To je výkonný výbor této zvláštní strany. Po této reality show, pokud někdo nechápal, proč na radnici vznikla ta koalice, která vznikla, tak nyní snad již pochopí, že to zabránilo něčemu hroznému. Tedy, aby Šídlo, Bakala, Tůma a Havel dobyli Prahu a dostali se k jejímu řízení," míní Hájek.

Hájek tak narážel na to, že obstrukce demonstrantů v České televizi komentoval Jindřich Šídlo z Hospodářských novin, jejichž akcionářem je přítel Václava Havla a Zdeňka Tůmy Zdeněk Bakala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Lukáš Petřík

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Kydy. Kontrola testů? Nakopnu je a poletí z hospody.“ Hosté pili, ale čekal je šok

10:54 „Kydy. Kontrola testů? Nakopnu je a poletí z hospody.“ Hosté pili, ale čekal je šok

„Jestli přijde nějaká kontrola, tak ji tak nakopnu, že se nezastaví,“ holedbá se jeden mladík na pře…