Kdo nahradí Paroubka? Sobotka, Hašek nebo někdo jiný?

07.06.2010 18:32

Předseda ČSSD Jiří Paroubek se rozloučil. Jeho pravomoci převzal první místopředseda Bohuslav Sobotka. Ten se chce ucházet i o post předsedy. Minimálně v hejtmanovi Jihomoravského kraje Michalu Haškovi už má protikandidáta. Který z nich by měl nyní větší šance?

Kdo nahradí Paroubka? Sobotka, Hašek nebo někdo jiný?

ParlamentníListy.cz se pokusily zmapovat, jak si který z kandidátů na post šéfa ČSSD stojí. K současné jedničce sociální demokracie Sobotkovi se zatím přiklánějí spíš příznivci Jiřího Paroubka. To znamená Středočeský, Pardubický, Královehradecký kraj. Z osobností podporují Sobotku David Rath, Hana Orgoníková, Richard Dolejš, či Roman Onderka. Na stranu současného prvního místopředsedy se také podle informací ParlamentníchListů.cz přidal šéf sekce PR Petr Dimun.

Nemalou podporu má ovšem i druhý kandidát na šéfa ČSSD Hašek. K němu se zatím přiklánějí severní Čechy a Morava, Olomoucký kraj. Z osobností jsou to třeba Jaroslav Palas, Milada Emmerová, Jaroslav Foldyna, Milan Urban. Blíže k Haškovi má pak údajně i bývalý volební manažer strany Jaroslav Tvrdík.

Do boje o předsedu může vstoupit i Škromach

Řada krajů je ovšem v tuto chvíli ještě nerozhodnutá. Také nyní není jasné, zda se do klání, která se s největší pravděpodobností uskuteční příští rok na jaře, nezapojí také někdo jiný. "Uvidíme, jak bude situace vypadat," reagoval na dotaz ParlamentníchListů.cz Zdeněk Škromach. Jeho rozhodnutí, zda do klání zasáhne, či nikoli bude prý záležet na tom, jak ho který z kandidátů osloví, kdo podle něho lépe uchopí otěže moci a bude pracovat pro stranu.

Kdo další by ještě mohl kandidovat na předsedu ČSSD? Uvnitř strany se hovoří o Romanu Onderkovi, či třeba Jaroslavu Foldynovi. Ani jeden z nich však v tuto chvíli nemá podporu, jakou mají Sobotka nebo Hašek.


Čtěte také:


Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: epo

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Generál Boček: Děkuji premiéru Babišovi za klidné stáří veteránů

12:51 Generál Boček: Děkuji premiéru Babišovi za klidné stáří veteránů

Na Dnech NATO vystoupil se zásadními slovy legendární účastník druhé světové války, stíhací pilot RA…