Kníže označil Kalouska za "zloducha": Chraňte ho, TOPkaři

22.10.2011 12:05

Projev šéfa TOP 09 Karla Schwarzenberga na celostátním sjezdu této strany v Hradci Králové měl dva zásadní okamžiky. Kromě obecných frází hodnotících politiku své strany se v něm totiž poměrně obsáhle věnoval pověsti korunního prince partaje, šéfa financí Miroslava Kalouska. Neopomněl ani svou prezidentskou kandidaturu.

Kníže označil Kalouska za "zloducha": Chraňte ho, TOPkaři
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Schwarzenberg
reklama

"Proti Kalouskovi se využívá všechno, on je ten zloduch české politiky, už od devadesátých let byl zapletený ve všech aférách," uvedl kníže s nadsázkou ve svém projevu. Prvního místopředsedu své strany si ale chrání. A lobbuje za to, aby tak činili i ostatní členové strany. "Vyzývám vás, abyste se ho zastali," uvedl kníže ve svém projevu.


Více o Karlu Schwarzenbergovi
ZDE

Kromě hodnocení práce TOP 09 v uplynulém roce, kterou okomentoval veskrze kladně slovy "nestáli jsme, ale makali," se ve své řeči věnoval i své politické budoucnosti.

Související: Kšeftování na Hradě se nechci účastnit, odmítá kníže nepřímou volbu


"Bylo by mi líto politiku opustit," uvedl v Hradci Králové kníže s tím, že se domnívá, že úřad prezidenta republiky, na který bude kandidovat, zvládne.

SLEDUJEME: Sněm TOP 09


Právě kandidatura Schwarzenberga na post hlavy státu je zřejmě jedním z největších překvapení sjezdu. Kníže totiž oznámil, že přijímá návrh své strany, aby na prezidenta kandidoval i v případě, že dojde k nepřímé volbě. To, že jej strana na tuto pozici nominuje, oznámil na sjezdu první místopředseda této strany Miroslav Kalousek.


"Zápal plic pomalu ustupuje, budu ve stavu, kdy jsem schopný zátěž tohoto úřadu vydržet," řekl na sjezdu kníže. V souvislosti s budoucností české politiky varoval před nadvládou levice. "Senát bude jako sicilský pomeranč. Na povrchu oranžový, ale když se podíváte dovnitř, tak tmavě rudý," uvedl předseda TOP 09 a prezidentský kandidát.

Více čtěte:

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Jana Šulcová
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Správa železnic pokračuje v přípravě modernizace úseku Nemanice – Ševětín

22:11 Správa železnic pokračuje v přípravě modernizace úseku Nemanice – Ševětín

Příprava modernizace posledního úseku jižní větve čtvrtého tranzitního koridoru z Nemanic do Ševětín…