Komunisté chtějí podpořit chystané demonstrace

24.03.2012 14:05 | Zprávy
autor: afk

Včera jednal v Praze na svém 18. zasedání ústřední výbor KSČM, kde přijal stanovisko k podpoře chystaných demonstrací pořádaných Českomoravskou konfederací odborových svazů (ČMKOS), která je plánuje na 21. dubna. Hlavním tématem protestu jsou vládní chystané škrty.

Komunisté chtějí podpořit chystané demonstrace
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vojtěch Filip

Komunistům vadí přístup Nečasovy vlády k potírání korupce a dále také to, že její nekompetentnost může způsobit výpadek dotací z EU až ve výši 250 miliard korun, což je zhruba pětina státního rozpočtu ČR. Podle KSČM by vláda měla respektovat nedůvěru občanů a odejít, proto partaj vyzývá k účasti na demonstracích své členy i širokou veřejnost. Avšak zároveň se distancuje od akcí, které tíhnout ke krajně pravicovým ideologiím.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Rovnocenné partnerství

Dobrý den. Myslíte, že EU stojí o partnerství s kýmkoliv a jde jí o rozvoj? Podle mě tomu její kroky nenasvědčují. Druhá otázka je, jestli někdo stojí o Evropu, která zaostává a může si za to sama svou politikou, kdy chce asi spasit svět, což je líbivé, ale absolutně nemyslí na své občany.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Miliony na bydlení končily v neziskovce. Její exšéf byl ředitelem na ministerstvu

11:50 Miliony na bydlení končily v neziskovce. Její exšéf byl ředitelem na ministerstvu

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) si v době, kdy jej vedl někdejší šéf Pirátů Ivan Bartoš, platil…