Krojované dívky a zdravice v češtině. Máme fotky, jak vítali Zemana v Tádžikistánu

25.11.2014 17:25

Prezident Miloš Zeman v úterý odpoledne místního času ukončil oficiální návštěvu Kazachstánu a armádním letounem se přemístil do Tádžikistánu. V hlavním městě Dušanbe se ve středu setká s prezidentem Emomaliem Rahmonem a dalšími představiteli. ParlamentníListy.cz přináší sérii fotografií pořízených hned po přistání.

Krojované dívky a zdravice v češtině. Máme fotky, jak vítali Zemana v Tádžikistánu
Foto: Radim Panenka
Popisek: Prezident Miloš Zeman po přistání v Dušanbe, hlavním městě Tádžikistánu
reklama

Po dvou dnech strávených v přepychově vybudované kazašské metropoli Astaně se prezident Miloš Zeman armádním Airbusem přemístil do Dušanbe, kde ve středu zahájí oficiální návštěvu Tádžikistánu, tedy v pořadí druhé středoasijské země.

Během úspěšné návštěvy Kazachstánu byly českými podnikateli, kterých s sebou prezident do letadla vzal kolem osmi desítek, uzavřeny kontrakty za 450 milionů dolarů, tedy asi 9 miliard českých korun.

Ještě před odletem z Astany se Miloš Zeman ve svém hotelu sešel se svým českým mediálním doprovodem, kdy nejen shrnul zásadní body své návštěvy Kazachstánu, ale reagoval i na domácí a zahraniční politické dění.

Ve středu už českou hlavu státu čeká program v Dušanbe. Dopoledne místního času (o čtyři hodiny více oproti ČR – pozn. red.) bude přijat tádžickým prezidentem Emomaliem Rahmonem, promluví na česko-tádžickém podnikatelském semináři a zúčastní se podpisu smluvních dohod mezi Českem a Tádžikistánem. Do Prahy se prezident ze střední Asie vrátí ve čtvrtek navečer.

Foto: Radim Panenka, ParlamentníListy.cz

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Německou europoslankyni „vyfakovali“ z konference. Užuž byla na cestě, když ji zpražil slovenský premiér a Hohlmeierová musela zůstat doma

4:46 Německou europoslankyni „vyfakovali“ z konference. Užuž byla na cestě, když ji zpražil slovenský premiér a Hohlmeierová musela zůstat doma

EXKLUZIVNĚ Monika Hohlmeierová je německá politička CSU. Od 6. října 1998 do 15. dubna 2005 byla bav…