Lidi nejsou figurky. Země patří všem, vzkázal Okamura Nečasovi

05.01.2012 8:45

Známý český podnikatel Tomio Okamura zkritizoval premiéra Petra Nečase (ODS). Jeho výroky o přímé volbě prezidenta a případných kandidátech na tuto funkci jsou podle Okamury na hraně demokracie. Premiér by si prý měl uvědomit, že Česko patří všem a ne jen úzké skupině politiků.

Lidi nejsou figurky. Země patří všem, vzkázal Okamura Nečasovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura
reklama

Viceprezident Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamura se ostře ohradil proti poznámce premiéra Petra Nečase (ODS), který na otázku novinářů ohledně případné kandidatury Okamury na Hrad v přímé volbě prezidenta odvětil, že se zrod podobných figur dal očekávat. Zprávu přináší agentura Mediafax.

Nikdy jsem nevzal státní zakázku, zdůrazňuje Okamura

„Panu Nečasovi bych chtěl vzkázat, že jsem zatím nikam nekandidoval. To, že jsem zvítězil v různých anketách nebo jsem tu byl druhý, je vůle lidí. Já jsem ani nežádal, abych sem byl zařazený," zmínil Okamura, který dodal: "Označovat lidi za figurky, to mi přijde na hraně. Žijeme přeci v demokracii. I každý poslední dělník nebo prodavačka má svůj názor. Lidé mají různé povolání nebo různé vzdělání, je potřeba ale respektovat jejich vůli."

SLEDUJEME téma: Přímá volba prezidenta

Podnikatel k tomu dodává, že ho na ulicích zastavují stovky lidí a žádají o vstup do politiky, protože jsou nespokojeni s tím, jak Česko řídí politici sedící dnes v parlamentu. Okamura se vstupu do politiky tak úplně nebrání, ale tvrdí, že před kandidaturou na Hrad by musel projít testem voličské přízně např. ve volbách do Senátu. V čele státu by si uměl představit spíše jiné lidi, než sám sebe. Jmenoval např. čestného předsedu ČSSD Valtra Komárka nebo předsedkyni Poslanecké sněmovny Miroslavu Němcovou (ODS).

Za zmínku stojí, že podnikatel se od politiků distancuje ještě v jedné věci. Zdůrazňuje totiž, že nikdy nepřijal žádnou státní zakázku, ani o ni nežádal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bursík zachvátil Prahu. 231 miliard, horor, slyšeli jsme: Drahota pro lidi. Věci, co radši neřekli

4:43 Bursík zachvátil Prahu. 231 miliard, horor, slyšeli jsme: Drahota pro lidi. Věci, co radši neřekli

Nula energie z uhlí pro elektřinu a teplo v Praze, deset tisíc dobíjecích míst pro elektromobily, ma…