Nečas o byrokracii: Chceme pomoci podnikatelům a zrušit absurdity

10.01.2012 13:22

Vláda chce do roku 2014 snížit administrativní zátěž tuzemských podnikatelů ve srovnání s rokem 2005 o 30 procent. Roční náklady na administrativu mají díky sérii opatření klesnout o 22 miliard korun. Novinářům to dnes řekl premiér Petr Nečas, který projekt na snižování administrativní zátěže prezentoval společně s ministrem průmyslu a obchodu Martinem Kubou.

Nečas o byrokracii: Chceme pomoci podnikatelům a zrušit absurdity
Foto: Repro TV Prima
Popisek: Premiér Nečas v Partii TV Prima
reklama

V roce 2005 náklady na administrativu podle Nečase činily 73,7 miliardy korun a do roku 2010 se je podařilo snížit na 62,2 miliardy korun. V roce 2014 by pak měly obnášet 51,5 miliardy korun. Údaje se vztahují k ministerstvům průmyslu a obchodu, financí, práce a sociálních věcí, zdravotnictví, zemědělství a životního prostředí

Snížení nákladů o třicet procent

"Přihlásili jsme se k této práci (snižování administrativní zátěže) již v koalici, která byla ustavena v roce 2008 s tím, že jsme se administrativní náklady z roku 2005 rozhodli konkrétními kroky redukovat. Přineslo to výsledky a loni se podařilo snížit administrativní náklady o zhruba 12 miliard korun. V odbourávání zbytečných paragrafů chceme jít ještě dál," uvedl Nečas.

Například MPO má nyní podle Nečase v hledáčku zhruba 40 administrativních povinností, o jejichž zrušení uvažuje. Vláda chce mít také pod větší kontrolou přejímání evropské legislativy, aby tuzemské zákony nebyly přísnější než požaduje EU a zbytečně nezatěžovaly podnikatele.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petříček od válu? Naštval prý jisté kruhy, už nadával i Zeman. Svědci hovoří

10:23 Petříček od válu? Naštval prý jisté kruhy, už nadával i Zeman. Svědci hovoří

Obchod, nebo lidská práva? Věčná otázka, kterou řeší naše diplomacie, politici i média. Jedni tvrdí,…