Odborář Dušek: Ať šéf SŽDC skončí, není odborník

26.09.2011 11:21 | Zprávy
autor: joh

Železniční odborář Jaromír Dušek podle Lidových novin chce, aby Správa železniční dopravní cesty ztratila licenci. Podle něj její šéf Pavel Habarta postrádá odbornou způsobilost k tomu, aby společnost vedl.

Odborář Dušek: Ať šéf SŽDC skončí, není odborník
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlak ČD - ilustrační foto
„Zjistil jsem, že do funkce generálního ředitele byl zvolen člověk bez odborné způsobilosti, což zákon zakazuje. Říkám tedy pozor, firmu s devíti tisíci zaměstnanci řídí člověk, který nemá řidičák. Dal jsem proto podnět, aby bylo firmě odejmuto úřední povolení," uvedl Dušek pro LN.

Zákon je zastaralý, říká Habarta 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Proč vás, potažmo nás má v Bruselu zastupovat nějaký Slovák?

To to pěkně začíná. Proč jste si toho na sebe nabral tolik, když to evidentně nezvládáte? A kdy už to rozseknete s tím Turkem? Nebylo by nejjednodušší, kdybyste místo něj nominovali prostě někoho jiného?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Liberální institut: Výzva k deregulaci a posílení konkurenceschopnosti

16:13 Liberální institut: Výzva k deregulaci a posílení konkurenceschopnosti

Dokument vyzývá k akci a nastiňuje konkrétní návrhy na snížení regulační zátěže v Evropě a oživení j…