Paroubek si ze všech vystřelil. Na sjezd nejede

19.03.2011 14:45

Bývalý šéf sociální demokracie Jiří Paroubek se na brněnský stranický sjezd nechystá. Jako mylná se tak ukázala informace, kterou médiím poskytl Jiří Ovčáček z Práva. Paroubek totiž v ČT uvedl, že je doma a nikam nejede.

Paroubek si ze všech vystřelil. Na sjezd nejede
reklama

„Aparát nového vedení sdělil, že Jiří Paroubek míří na sjezd," řekl Jiřímu Ovčáčkovi z deníku Právo údajně důvěryhodný zdroj z jednání sjezdu. Tato informace se ale ukázala jako mylná, protože Paroubek promluvil telefonicky v ČT, kde uvedl, že je doma v "horizontální poloze" a nikam se nechystá.

"Opět se ukázalo, jaké je Právo pánů Ovčáčka a Porybného Rádio Jerevan. Nevím, jestli čekali, že vyhlásím třetí světovou válku," vyvrátil informaci deníku posměšně Paroubek.

O Paroubkovu odchodu z ČSSD a vstupu do České strany národně socialistické 2005 se v poslední době vedou spekulace. O této možnosti jako první informovaly ParlamentníListy.cz. Do ČSNS již odešel Paroubkův stoupenec Jiří Vyvadil.

"Jsem s Jiřím ve spojení dvakrát týdně a on o našem projektu ví, ovšem je to jeho rozhodnutí, a to nemohu předjímat. Nás by rozhodně potěšila jeho podpora i jako nezávislého kandidáta," řekl ParlamentnímListům.cz Vyvadil.

Souhlasí i Pehe

"Jsme přesvědčení, že ve spojení s Jiřím Paroubkem by ČSNS 2005 zejména na severu Čech ČSSD převálcovala," sdělil dále. Podle něj se strana hodlá profilovat jako levicová TOP 09.„Paroubek jako člen ČSNS 2005 rozhodně není utopií, je třeba si uvědomit, že v této straně nějakých osmnáct let působil spolu s Vyvadilem," řekl pro ParlamentníListy.cz politolog Zdeněk Zbořil. Jeho slova potvrdil i Jří Pehe.

„Je tu nejen Paroubkovo dlouholeté členství v předlistopadové podobě této strany. Pokud má politické ambice, pak se nezdá, že by je v nejbližších letech mohl naplnit v ČSSD," dodal Pehe.

Se Sobotkou si Paroubek rozumí

Jiří Paroubek již dříve odmítl na sjezd dorazit, prý nebyl dostatečně důstojně pozván. Náladu mu nespravilo ani zvolení jeho oblíbence Bohuslava Sobotky do čela partaje.

„Minulý týden jsem měl dlouhý rozhovor s B. Sobotkou, znám jeho názory, nejsou daleko od mých. Bude ale v čele strany úspěšný jen tehdy, nebude-li obklíčen lidmi bez názorů, lenochy a lidmi bez odvahy," napsal Paroubek na adresu špiček partaje.

Symbolicky do Brna zavítal alespoň Paroubkův blízký spolupracovník a bývalý šéf PR a marketingu ČSSD Petr Dimun, do sjezdového sálu ale zatím nepřišel.


Ze sjezdu:

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jac

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM získal dědictví v hodnotě 1,16 milionu korun

22:30 ÚZSVM získal dědictví v hodnotě 1,16 milionu korun

Pracovníci ÚZSVM v Jindřichově Hradci úspěšně vyřešili pozůstalost po ženě z Jindřichohradecka.