Paroubková si vymýšlí. Na jednohubky zvána nebyla, rozpálil se kníže

02.12.2010 19:40

Petra Paroubková se ve své nové knize pouští do kvadratury předsedy TOP 09 a ministra zahraničí Karla Schwarzenberga. Popisuje, jak ji a jejího chotě kníže "pohostil", když je pozval domů na večeři. V televizi ho pak nachytala, když měl zaneřáděný motýlek. A co na to kníže?

Paroubková si vymýšlí. Na jednohubky zvána nebyla, rozpálil se kníže
reklama

Choť expředsedy ČSSD Petra Paroubková ve své nové knize, která se na pultech knihkupectví objeví  v polovině prosince pod názvem V botičkách od Diora!, ministra zahraničí a předsedu TOP 09 jen shazuje. Například popisuje večeři s ním u něj doma. Schwarzenberg totiž ji a jejího muže Jiřího v létě 2008 pozval k sobě na večeři. Paroubková se prý napřed podivila tomu, že by šéf diplomacie uměl vařit. A nemýlila se. Žádný teplý gulášek, či rakouský schnitzel k mání nebyl.

„Pozval nás k sobě do staromládeneckého bytu, na stole bylo pár jednohubek, které vypadaly, že je už někdo měl," popisuje Paroubková večerní menu.

Zapomněla napsat, že k „jetým" jednohubkám bylo i víno

Schwarzenberg to ale vidí jinak. „Nešlo vůbec o žádnou večeři. Bylo to pracovní setkání, na němž jsem se chtěl s Jiřím Paroubkem domluvit na tom, aby v době českého předsednictví EU proti sobě koalice a opozice neútočila, ale abychom navenek vystupovali jako jednotný stát," uvedl pro ParlamentníListy.cz exkluzivně ministr s tím, že ale tehdejší šéf nejsilnější opoziční strany jeho nabídku odmítl.

Navíc prý k sobě domů vůbec nezval paní Petru, jen jejího muže. „Pan Paroubek se mne zeptal, zda může vzít s sebou svou choť, to jsem samozřejmě neodmítl. Řekl jsem okamžitě ano," popisuje dále anabázi setkání šéf TOPky. Podle něj skutečně nešlo o žádné společenské setkání, ale jen o práci a tomu také přizpůsobil jídelníček. „Paní Petra zapomněla napsat, že na stole bylo ještě k těm podle ní nevábným jednohubkám také prvotřídní víno," ironizoval jízlivost Paroubkové.

„Do svého bytu, který je jen skutečně staromládenecky založený, jsem za posledních deset let pozval k sobě na večeři návštěvu jen dvakrát. A skutečně to nebylo v případě Paroubkových," vysvětlil dále.

Asi mi na motýlka drobky nasypaly maskérky, smál se kníže

Knížete také pobavila historka o společné diskusi mužských politických protivníků v televizi. Paroubková totiž v ještě nevydané knize napsala, že když pan senátor na debatní pořad dorazil, byl rozrušenější než obvykle. „Na motýlku měl drobky a nebylo mu rozumět jediné slovo. Chvíli jsem nevěděla, komu mám utřít bradu prvnímu, zda malé, nebo jemu. Asi byl mimořádně mimo kondici. Doufám, že se mu to nestává na zahraničních cestách."

A co na to Schwarzenberg? „Pokud vím, tak v té televizi nás maskérky líčí. Kdybych měl na motýlku nějaké drobky, tak by mi je snad před tím zrcadlem vyklepaly. Anebo mi je tam snad nasypaly ony?" zavtipkoval Schwarzenberg, do něhož se manželka Paroubka opřela ještě tvrzením, že ho novináři titulují jako kníže, přitom aristokratické tituly zrušil už Tomáš Garrigue Masaryk. „Mne ty její poznámky baví. Možná pobaví svou knížkou i jiné lidi. To, co píše, mi nevadí a to ani, když se strefuje do mne. Taky proč by mne měly tyto výmysly vadit?" dodal tázavě předseda TOP 09.

Dostaveníčko v restauraci? Lež, řekl Tvrdík

Schwarzenberg není sám, kdo tvrdí, že si Petra Paroubková vymýšlí. Některé pasáže z její knihy pohoršily například i bývalého volebního manažera ČSSD Jaroslava Tvrdíka. Podle něho se jedná o "zahořklé pavlačové drby Paroubkovy manželky." Ta se v knize naváží i do jeho osoby.

"Každý soudný člověk si logicky musí položit otázku, zda se jedná o projev frustrace nenaplněných ambicí kandidátky na "paní premiérovou" či o součást zvrácené předvolební kampaně pánů Paroubka, Ratha a Dimuna na diskreditaci Michala Haška," zkritizoval pro náš server Tvrdík literární výplody Paroubkové.


Související:


Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Olga Böhmová
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sranda skončila, plánovali vraždit. „Vojáci“ mafiánů Běly a Mrázka přivedli Rusáky s padělanými markami. Svědci po letech promluvili

20:00 Sranda skončila, plánovali vraždit. „Vojáci“ mafiánů Běly a Mrázka přivedli Rusáky s padělanými markami. Svědci po letech promluvili

DOBRODRUŽSTVÍ KRIMINALISTIKY ROBERTA ŠLACHTY Další veliká akce, kterou policie řešila na začátku dev…