Paroubkovi budou mít kapra a pivo, Jandákovi bez dárků

24.12.2011 7:11

S tradičním štědrovečerním smaženým kaprem, doma v rodinném kruhu či v očekávání vnoučat stráví své Vánoce opoziční poslanci oslovení Mediafaxem. Těší se především na klid, vypnuté telefony a odpočinek od každodenního kolotoče politického vyjednávání.

Paroubkovi budou mít kapra a pivo, Jandákovi bez dárků
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Paroubek

"Já každé Vánoce trávím v rodinném kruhu v jižních Čechách. Tento rok ale budeme v Praze, protože dcera čeká kolem svátků narození syna, tedy mého vnuka. A do toho si zlomila nohu," přiblížil Mediafaxu svůj program očividně nachlazený Vítězslav Jandák (ČSSD).Dodal, že se tak o přípravu Štědrého večera stará jeho manželka, která letos 'oddře' všechnu práci. "Vánoce tak budou bez darů, ale v očekávání daru největšího."

Pár dní bez politiky

Na štědrovečerní tabuli bude mít Jandák tradičního smaženého kapra z Třeboně, dokonce z vlastního rybníku. "A také bude rybí polévka, která se vaří a připravuje tři dny. Je to starý rodinný recept, dědí se už po generace," doplnil poslanec.

Jeho stranický kolega a šéf poslaneckého klubu sociální demokracie Jeroným Tejc tráví jako každý rok Vánoce s nejužší rodinou, tedy s manželkou a dcerou. "Těším se na klid a doufám, že konečně prožiji pár dní bez politiky," uvedl. Místopředseda Poslanecké sněmovny a ČSSD Lubomír Zaorálek se těší především na období mezi svátky, protože Vánoce jsou na něj moc rušné.

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

80 let a šest měsíců. Videografie usvědčovala. Podívejte se na tváře zločinců před policejní kamerou u rekonstrukce

4:44 80 let a šest měsíců. Videografie usvědčovala. Podívejte se na tváře zločinců před policejní kamerou u rekonstrukce

Od 80. let minulého století, zejména při vyšetřování vražd, používali vyšetřovatelé videotechniku k …