Peake: Generála Picka si vážím. Ve vedení ministerstva mají ale stát civilisté

14.12.2012 11:34

Projev na 49. schůzi Poslanecké sněmovny dne 14. 12. 2012.

Peake: Generála Picka si vážím. Ve vedení ministerstva mají ale stát civilisté
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předsedkyně strany LIDEM Karolina Peake
reklama

Děkuji vám, paní předsedkyně. Dobrý den, vážené poslankyně, vážení poslanci. Já samozřejmě velmi ráda zdůvodním své personální kroky na Ministerstvu obrany. Je rozhodnutí, které jsem učinila s ohledem na postavení pana armádního generála Picka. K jeho odvolání mě vedly stejné důvody, které vedly pana poslance Hamáčka k rozpakům, které vyjádřil v době jmenování pana prvního náměstka Picka s ohledem na to, že je běžné v demokratickém státě, aby v nejužším vedení Ministerstva obrany zasedali civilisté. Je to výdobytek demokracie, za který jsme mj. také bojovali v roce 1989. Je spíše neobvyklé, aby armádní generál stál v čele civilní části Ministerstva obrany. Pana armádního generála a bývalého náčelníka generálního štábu Picka si velmi vážím. Velmi si vážím jeho práce. To jsem mu sdělila také včera, když jsem mu zároveň na společném pohovoru nabídla jakoukoli jinou formu spolupráce, kterou sám zvolí, ať už v rámci Ministerstva obrany nebo v rámci nějaké diplomatické dráhy. Doufám, že se na této formě spolupráce domluvíme.

Rozhodně tento svůj krok nepovažuji za krok negativní vůči našim ozbrojeným složkám, vůči Armádě České republiky. Já jsem se včera hned jako na své první oficiální schůzce sešla na společném pracovním obědě s náčelníkem generálního štábu s panem generálporučíkem Petrem Pavlem, kde jsme si o všech potřebách armády a o společné komunikaci pohovořili velmi podrobně a příští týden generální štáb ve čtvrtek navštívím. Děkuji za pochopení tohoto vysvětlení a bude-li potřeba, na závěr ještě vystoupím s reakcí na vaše příspěvky.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PSP ČR

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šestadvacet odborníků řeklo, že jde o originály. Pak policií přibraný znalec vyslovil opačný názor. Soud zatleskal a trojici poslal do vězení. Praha, 21. století

4:39 Šestadvacet odborníků řeklo, že jde o originály. Pak policií přibraný znalec vyslovil opačný názor. Soud zatleskal a trojici poslal do vězení. Praha, 21. století

Již několikrát se ParlamentníListy.cz blíže podívaly na kauzu údajně padělaných obrazů, ve které byl…