Policisté vyjíždějí k falešným oběšencům. Vzdorují vládě peněz

09.01.2012 13:43

Pražská policie od rána vyjíždí k figurínám oběšenců, které jsou na různých místech hlavního města. K akci se přihlásila neznámá iniciativa PRAK, podle níž jde o vyjádření nesouhlasu s "vládou peněz", která prý vede mnoho lidí k zoufalým činům. Policisté figuríny za pomoci hasičů sundávají, řekla ČTK mluvčí policie Jana Rösslerová.

Policisté vyjíždějí k falešným oběšencům. Vzdorují vládě peněz
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policie ČR

"Už jsme měli dva výjezdy. V 08:00 do Letenských sadů, konkrétně na kyvadlo, kdy jsme tam za pomoci hasičů sundali figurínu z kyvadla," popsala ČTK Rösslerová. Podruhé policisté vyjeli ke stanici metra Vltavská, kde visel falešný oběšenec na otočném billboardu.

Dnešní společnost si zakládá jen na penězích

Podle anonymního e-mailu, ve kterém se k organizaci akce iniciativa PRAK hlásí, byly figuríny i na dalších místech Prahy. Například na Štefánikově mostě, u stanice Staroměstská na stromě či na bigboardu umístěném v parku na Těšnově. Oběšenci mají viset i v části Praha 2, na Žižkově a v Karlíně.

Podle internetové stránky PRAK měření úspěchu penězi neúspěšné lidi dovede k sebevraždě. Sebevražda je prý připomínkou hodnot, na kterých stojí současná společnost. "Těžko se divit sebevraždám neúspěšných ve společnosti, kde jsme posuzováni a sami sebe často posuzujeme podle toho, kolik vyděláme," zdůvodňují iniciátoři akce.

Podle Rösslerové policisté ve spolupráci s hasiči postupně odstraní i další figuríny. Akce nebyla nahlášená na pražském magistrátu, proto jejím autorům hrozí pokuta za přestupek, dodala mluvčí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk, mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihočeský kraj: Týden očkování bez registrace v jihočeských OČKÁCH

15:33 Jihočeský kraj: Týden očkování bez registrace v jihočeských OČKÁCH

Jihočeský kraj se na základě vývoje situace kolem očkování proti nemoci Covid-19 rozhodl o spustit „…