Praha 5: Výstava „Spolužáci – obrazy a grafiky pro radost”

16.04.2013 12:01

Dne 19. dubna 2013 se v Galerii Prádelna (Komunitní centrum Prádelna, Holečkova 38a, Praha 5) bude od 17,00 hod. konat vernisáž výstavy výtvarných prácí žáků Rakouského gymnázia v Praze. Záštitu nad výstavou převzal zástupce starosty Městské části Praha 5 JUDr. Petr Lachnit.

Praha 5: Výstava „Spolužáci – obrazy a grafiky pro radost”
Foto: praha5.cz
Popisek: Komunitní centrum Prádelna Prahy 5

Jedná se o další výstavu v nových, rozšířených prostorách Galerie Prádelna, kterou nyní nově provozuje Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5. Výstava potrvá do 5. května 2013. Součástí vernisáže bude i hudební vystoupení žáků gymnázia.

Vystavená výtvarná díla vznikala v rámci povinných předmětů, nepovinných aktivit a výtvarných dílen nebo v semináři výtvarné výchovy. Studenti vytvořili různými výtvarnými technikami mnoho prací, výběr těch nejlepších představí tato výstava. Patří již ke školní tradici, že nejzajímavější výtvarná díla studentů jsou pravidelně touto formou prezentována veřejnosti.

Rakouské gymnázium v Praze o.p.s. je soukromé šestileté gymnázium. Vyučování se koná zejména v německém jazyce. Škola byla založena v rámci kulturní smlouvy mezi Rakouskem a Českou republikou v roce 1991. Orientuje se především na české studenty. Od roku 1993 je zařazena do sítě českých škol.

Studenti tohoto gymnázia dosahují dle srovnávacích testů nadprůměrných výsledků, a to jak ve vyučovacích předmětech, tak i v přijímacích zkouškách na vysoké školy. Po ukončení středoškolských studií získají studenti české i rakouské maturitní vysvědčení. Mají možnost studovat na vysokých školách v evropských zemích i v zámoří.

Vedle povinné výuky podle školního vzdělávacího programu je žákům nabízeno mnoho dalších aktivit. Tyto aktivity jsou finančně podpořeny rakouskou stranou. Samozřejmostí jsou nepovinné sportovní a kulturní aktivity pořádané často ve spolupráci s Rakouským kulturním fórem.

Studenti mohou využít taktéž bohatou nabídku různorodě zaměřených nepovinných předmětů. Studenti se např. v předmětu radiožurnalistika učí připravovat rádiové reportáže a vysílání, přírodovědně orientovaní studenti se mohou zapojit do mezinárodního projektu Biologie im Team, umělecky založení studenti se mohou angažovat ve školním sboru či divadle.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Praha5.cz

reklama


Další články z rubriky

Turistický spolek Lipenska: Oba lipenské areály od tohoto týdne zasněžují

21:23 Turistický spolek Lipenska: Oba lipenské areály od tohoto týdne zasněžují

Skiareály na Lipensku zahájily tento týden zasněžování svých sjezdovek. Provozovatelé lyžařských are…