Profesor Doleček o špinavé roli Schwarzenberga, trapném Havlovi a srebrenickém "masakru"

04.08.2012 10:00

JINÝMA OČIMA Legendární dietolog profesor Rajko Doleček, který se po léta zabývá balkánskou problematikou, v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vysvětluje údajně zrádné postoje Havla a Schwarzenberga a snaží se rozkrýt podvod s údajným masakrem v Srebrenici, z něhož je obviněn generál Ratko Mladić.

Profesor Doleček o špinavé roli Schwarzenberga, trapném Havlovi a srebrenickém "masakru"
Foto: hns
Popisek: Rajko Doleček, známý dietolog

„Kauzu Srebrenica vytvořila paní Madeleine Albrightová v srpnu 1995 (jako velvyslanec USA při OSN), aby odvrátila pozornost světa od krvavých událostí při rozvrácení Republiky Srbská Krajina v květnu a srpnu 1995 chorvatskou armádou, za pomoci bosenských Muslimů a NATO. Bylo při nich vyhnáno 250 000 Srbů ze svých dávných sídlišť v Krajině v Chorvatsku a přes 1 000 jich bylo povražděno,“ popisuje profesor Doleček tragické události.

Albrightová ukázala obrázky a bombardování bylo na světě

Albrightová měla totiž v Radě bezpečnosti OSN ukázat poněkud sporné letecké snímky, které měly prý dokazovat údajné masové vraždy bosenských muslimů bosensko-srbským vojskem v červenci 1995. Počty prý popravených muslimských mužů a chlapců postupně dosáhly počtu přes 8 tisíc.

„Podle amerického profesora Hermana je to triumf propagandy koncem dvacátého století, neboť skutečné počty popravených se pohybují řádově ve stovkách, nikoliv v tisících,“ uvádí události na pravou míru, s tím, že pochopitelně i stovky mrtvých jsou strašným výsledkem.

Další rozhovory o politice a společnosti JINÝMA OČIMA

„Ale důležité je, že zabíjení nezačali Srbové, nýbrž ti, kteří rozbili ozbrojenou secesí Jugoslávii. Velmi jim pomohlo Kohlovo Německo a Vatikán, když 17. prosince 1991, německý ministr zahraničí H. D. Genscher přinutil v Maastrichtu prodejné Evropské společenství předčasně uznat samostatnost Chorvatska a Slovinska, následované Bosnou a Hercegovinou,“ vysvětluje pro ParlamentníListy.cz známý dietolog, který se však zabývá i balkánským konfliktem.

Zatímco prý oficiální Západ a jeho média pokládají vraždy Chorvatů, bosenských muslimů a kosovských Albánců za genocidu, vraždy Srbů podle nich byly jen patřičnou odplatou. Západu se podle Dolečka propagandou podařilo velmi zvýšit mezietnickou a mezináboženskou nenávist v bývalé Jugoslávii.

Ratko Mladić: Pouze jsem bránil svůj národ

Rajko Doleček také uvádí, že jako předseda Českého nadačního fondu přátel Srbů a Černohorců opakovaně hovořil s generálplukovníkem Ratko Mladićem, který mu situaci okolo Srebrenici podrobně vysvětloval.

„Naše vojsko dostalo striktní rozkazy, aby se k zajatcům chovalo podle mezinárodního práva. Nekonala se z našeho rozkazu žádná masová zabíjení, masové popravy, jak hlásila západní media. Ale já, bohužel, vůbec nevylučuji pomstu našich vojáků z tohoto kraje, kterým srebreničtí muslimové pod velením Nasira Oriće zničili dříve jejich vesnice a povraždili jejich rodiny. Prezident Karadžić  během války vydal řadu rozkazů, jak ochránit muslimy. Ale jakým způsobem zabránit pomstě našich vojáků, kteří mezi zajatci poznali vrahy svých nejmilejších?“ potvrzoval Mladić v rozhovoru s Dolečkem tvrzení mnoha uznávaných odborníků, že v Srebrenici nedošlo k žádné genocidě, tím spíše ne pod jeho velením.

Falešní mrtví ze Srebrenici

Profesor Doleček navíc připomíná některými již publikovaný fakt: „Jak je možné, že mezi údajně popravenými (srpen 1995) bylo 3 016 muslimů na volebních seznamech pro rok 1996. Dále se zjistilo (okresní soudy, matriky) u pár stovek pohřbených v mezarji (hřbitov Memoriálního centra v Potočary v Bosně – pozn.red.), že vůbec nebyli popravení, že někteří zemřeli ještě před 1995 a jejich těla byla jen ‚přestěhována‘ do mezarje.“ Navíc podle něho nikdo nevyloučil, že by na tomtéž hřbitově byli pohřbeni i Srbové, jež jsou oficiálně vydáváni za povražděné bosenské oběti srbské armády.

Takzvaný Mezinárodní trestní tribunál pro bývalou Jugoslávii (ICTY) je podle jeho slov nelegální, protože byl ustanoven Radou bezpečnosti OSN, která k tomu ale nebyla oprávněna. Takové pravomoci má pouze Generální shromáždění OSN.

Havlovy humanitární vraždy a knížecí špinavá role

Pokud by ale prý tento soud měl někoho soudit za válečné zločiny, tak jedním z adeptů by byla Madeleine Albrightová. „Za vyvolání agrese jako ministr zahraničí USA proti Jugoslávii, dále Javiera Solanu, podle velitelské odpovědnosti, který jako ‚šéf‘ organizace NATO ‚zmáčkl knoflík‘ 24.března 1999 a zahájil 78 dnů trvající agresi proti Jugoslávii, s tisíci zmrzačených a zabitých, s nedozírným ničením v zemi, s použitím ochuzeného uranu. Proč paní Albrightová dostala v květnu 2012 od prezidenta USA Obamy vysoké americké vyznamenání ‚Medaili svobody‘?“ ptá se Doleček.

„Trapnou roli proti Srbům sehrál bývalý prezident Václav Havel, když například radil bombardovat srbské pozice v Bosně, když doporučoval ‚humanitární bombardování‘ Srbska za NATO agrese v 1999. Srby také Havel urazil, když nazval vojsko bosenských Srbů bandou hrdlořezů a vrahů. Krajně špinavou roli proti našemu bratrskému vztahu k Srbsku sehrál nynější ministr zahraničí Karel Schwarzenberg zbytečným uznáním Kosova za samostatný stát v roce 2008, proti vůli většiny našich občanů, aby uposlechl pokyny Německa a USA,“ kritizuje uznávaný profesor.

Ten naopak ocenil roli současné hlavy státu. „Ve vztahu k Srbům a Srbsku má u nás vysoce kladný postoj náš prezident Václav Klaus, který již jako premiér kritizoval trapné postupy prezidenta Havla proti Srbům,“ doplnil Rajko Doleček pro server ParlamentníchListů.cz.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

NP Podyjí: Ornitologové viděli při sčítání nejvíc orlů v historii, možná budou mít i mladé

19:07 NP Podyjí: Ornitologové viděli při sčítání nejvíc orlů v historii, možná budou mít i mladé

Hned osm jedinců orla mořského zahlédli ornitologové při pravidelném lednovém zimním sčítání vodních…