Prý referendum o euru. Tak to rovnou o vystoupení z EU, graduje ČSSD

21.10.2011 19:57 | Zprávy

Předseda vlády Petr Nečas říká, že o přijetí eura Českou republikou by se mělo hlasovat v referendu. Jak informovaly Parlamentnilisty.cz ODS premiéra podporuje. Ministr zahraničí a předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg to ostře odmítl. Jak zjistily ParlamentníListy.cz Věci veřejné a KSČM referendum podporují a poměrně dost hlasů pro zaznívá i v ČSSD.

Prý referendum o euru. Tak to rovnou o vystoupení z EU, graduje ČSSD
Foto: Hans Štembera
Popisek: Evropská měna euro. Ilustrační fotografie euromincí
Premiér uvedl, že potom, jak se eurozóna mění a snaží se stát nejen měnovou unií, ale i dluhovou a transferovou unií, by bylo vhodné nechat o vstupu do ní opět rozhodnout občany v referendu. A to i přesto, že ke členství v eurozóně jsme se zavázali už při vstupu do Evropské unie, které schválilo referendum v roce 2003.

Čtěte také: Hádka kvůli euru: Kníže má radši Merkelovou než české lidi

„Tím, že se euro mění z monetární unie v unii transferovou a dluhovou, tak tato věc je natolik důležitá, že by hlasování referendem mohlo být přehlasováno zase jiným referendem," říká Nečas.

Véčka pro referendum

„Referendum k euru jednoznačně podporujeme. Stejně jako přímou volbu prezidenta, hejtmanů a starostů. V situaci proměny unie společné měny a jedné centrální banky v unii sdílející společné závazky za dluhy, půjčky a finanční transfery a v budoucnu možná i systém finančních institucí a bank je otázka referenda tedy na místě," řekl serveru ParlamentníListy.cz předseda VV Radek John.

K věci:

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nejsou důkazy? Neúspěch akce „čínský špion“ by měl zajímat Babiše

4:40 Nejsou důkazy? Neúspěch akce „čínský špion“ by měl zajímat Babiše

Skončí “velká kauza” s údajným čínským agentem blamáží pro BIS i policii? Městský soud v Praze totiž…