Rath potěšil Litomeřické: Dívají se do oken věznice a dělají si srandičky

20. 5. 2012 8:26

REPORTÁŽ Nový pouliční folklór vznikl po umístění Davida Ratha do vazební věznice v Litoměřicích. Majitelé obchůdků ve Veitově ulici, kam tento týden eskorta přivezla poslance obviněného z přijetí sedmimilionového úplatku, se shodují: protilehlá budova je předmětem čím dál častějších debatních kroužků před našimi vchody.

Rath potěšil Litomeřické: Dívají se do oken věznice a dělají si srandičky
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Okresní soud v Litoměřicích
reklama

Litoměřičtí zákazníci od středy nakupují mnohem déle. Ve Veitově ulici, kde sídlí vazební věznice, nejsou výjimkou hloučky jednotlivců, kteří zaměřují na budovu zrak mnohem intenzivněji než doposud.

„Lidé si povídají o Rathovi. Stojí tady před vchodem, koukají do oken věznice a dělají si pak srandičky,“ popsala Dobromila Hausnerová, prodavačka obchůdku s dětským zbožím. Za pravdu jí dal i majitel vedlejšího maloobchodu s barvami v Zítkově ulici. „Hlavně chlapi si popotahují ze slavného vězně. Podle mě je to trapná situace - vtip, že tu sedí. Zaráží mě, že inteligentní vysokoškolský člověk udělá takovou blbost,“ uvedl živnostník Pavel Mládek.

„Že je tady v Litoměřicích, mě neudivuje. Je to vazební věznice a je jasné, že ho nenechají v Praze. Koneckonců tu pobývaly i jiné osobnosti,“ míní Andrea Kalasová během vybírání oblečků v obchůdku, z kterého je vidět přímo do oken věznice. „Já jsem pesimista a myslím, že ve spoustě těch dnešních kauz i tato, která se tento týden dotkla Litoměřic, v tichosti vyšumí.“

Legrace se mísí se skepsí

Lidé v královském městě v Ústeckém kraji obecně nedůvěřují tomu, že dojde k naplnění spravedlnosti. "Zavřít můžou, pustit musí! A jestli ho bude obhajovat Sokol, tak už je to jasný teď,“ podotýká Litoměřičanka Kalasová.

SLEDUJEME kauzu: Rathovo zadržení

Dvacet let podnikám a v politických věcech jsem dost protřelý, ale myslím, že on by si to mohl odsedět…,“ přemýšlí nahlas obchodník Mládek. „Já tomu věřím, že to udělal. Pokud padne, budu rád, že konečně bude spravedlnost, ale už jste tady viděli, že by někdo z papalášů opravdu za něco podobného šel sedět?!“ přídává se cyklista, který se u vazební věznice na chvíli zastavil.

Také návštěvníci dětského obchodu Dobromily Hausnerové několikrát prohodí, že to podle nich asi stejně jako kdykoliv v minulosti nedopadne spravedlivě a aféra vyzní do ztracena. „Zákazníci se vesměs vyjadřují velmi skepticky a není jich málo,“ shrnuje obchodnice.

Vtipy o víně ve vinařské oblasti

Proti věčně hudrujícím politickým oponentům z řad lidu se ozývají i hlášky veselé - je příhodné, že právě ve vinařském městě Litoměřice mají vtipy o Rathově krabici s vínem, kde se místo lahodného moku objevily miliony, násobně humorný podtext. Tři z pěti oslovených Litoměřičanů už zaslechli šprým, kde je David Rath srovnáván s Ježíšem: „Ježíš Kristus proměnil vodu ve víno. David Rath proměnil víno v sedm milionů!“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Lucie Bartoš

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pošlou sem další viry. Když vidí naši hysterii. Expert má obavu

4:44 Pošlou sem další viry. Když vidí naši hysterii. Expert má obavu

Kdo tohle Babišovi nakukal. O ničem takovém jsem neslyšel, reagoval pro ParlamentníListy.cz imunolog…