Šéf lidovců vyzývá Hanákovou: Paní ministryně, odejděte

12.02.2013 11:31

Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek na svém blogu na serveru iDnes.cz vyzývá ministryni kultury Alenu Hanákovou (TOP 09/STAN), aby ze své funkce odešla. Vyčítá jí její nečinnost v oblasti rozvoje a udržení kultury v České republice.

Šéf lidovců vyzývá Hanákovou: Paní ministryně, odejděte
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek
reklama

"Nelze než paní ministryni kultury Alenu Hanákovou (TOP 09/STAN), za její nečinnost v oblasti rozvoje a udržení kultury v České republice, vyzvat k odstoupení, píše doslova Bělobrádek. "Podle našich expertů je současná ministryně odpovědná za žalostný stav české kultury, do kterého se díky 'nekoncepci' celá oblast dostala," pokračuje.

Podle šéfa lidovců je Hanáková nejslabší ministryní resortu od roku 1990. Jménem celé strany se Bělobrádek vymezuje vůči současnému krácení finanční částky na podporu živé kultury a vyzývá ministryni kultury k okamžité rezignaci.

Výzva Gazdíkovi

Ačkoli se podle něj rozpočet Ministerstva kultury oproti loňskému roku mírně zvýšil, částka na podporu živé kultury se má neúměrně tomu snížit. "Podle naší Komise pro kulturu a sdělovací prostředky je tak vážně ohroženo několik desítek kulturních institucí a souborů v České republice," píše Bělobrádek.

"Myslím, že by se měl pochlapit např. pan poslanec Gazdík, předseda STAN (Starostové a nezávislí), za které na ministerstvu paní Hanáková sedí, uplatnit odpovědnost a převzít ministerstvo. Určitě by to byl krok k lepšímu," vyzývá šéf KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vrchní z restaurace dorazil na úřad práce se zlatým prstenem na palci. Dodnes vzpomínají na jeho výstup i požadavky

4:40 Vrchní z restaurace dorazil na úřad práce se zlatým prstenem na palci. Dodnes vzpomínají na jeho výstup i požadavky

Přijít o místo je v posledních měsících celkem běžná věc. Navzdory konstatování ministryně Maláčové …