Škárka: Véčka jsou nevyzpytatelná. Vláda padne

01.05.2011 21:52

Exposlanec Věcí veřejných Jaroslav Škárka se dal podle vlastních slov po úterním hlasování o nedůvěře vládě do přemýšlení, zda se rozhodl správně. A došel k názoru, že hlasovat proti kabinetu bylo správné rozhodnutí. Navíc si myslí, že vládu nevyzpytatelná Véčka stejně položí.

Škárka: Véčka jsou nevyzpytatelná. Vláda padne
reklama

Úterní hlasování o vyslovení nedůvěry vláda s přehledem ustála. Svými hlasy ji podpořilo 115 koaličních poslanců, až na tři bývalé z klubu VV - Jaroslava Škárku, Kristýnu Kočí a Stanislava Humla. Právě prvně jmenovaný se s odstupem několika dnů přiznal, že ačkoliv podporuje reformy a pravicovou vládu, nemohl ji svou podporu dát.

„Velmi dlouho jsem o tom přemýšlel a s odstupem pár dnů si myslím, že jsem se rozhodl správně. Pominu-li důvody, které jsem uváděl již před hlasováním, totiž že se jedná o vládu bez smysluplné obměny, o jakousi „udržovací" vládu, o jakýsi „liškomyškokočkopes", objevily se posléze důvody další," uvedl na svém blogu na iDnes.cz Škárka.


Kubice ve sněmovně mlčel

Jako hlavní důvody pro vyslovení nedůvěry uvedl především to, že se vláda neočistila od ABL a nový ministr vnitra Jan Kubice je majitelem další bezpečnostní agentury, přičemž na plénu prý nedokázal ani odpovědět, zda mají tyto agentury vztah.

„Nechci dopředu ministra Kubiceho odsuzovat, ale i jeho první krok v úřadu, kdy odvolal všechny náměstky, mi připadá poněkud nekoncepční a může ohrozit fungování ministerstva vnitra," uvádí dále v příspěvku nezařazený poslanec.

Vláda, jejíž důvěra stojí na „ nevyzpytatelných Věcech veřejných", pak podle něho nemá šanci vydržet ani do „švestek". Škárka dodává, že si není jistý, zda ty švestky „nedozrají" už v červnu. Jak totiž avizoval premiér Petr Nečas, za dva měsíce hodlá ve sněmovně spojit podstatné balíčky reforem s dalším hlasováním o nedůvěře kabinetu.


Zeptejte se Jaroslava Škárky ZDE

##MINIPAS 3478##

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: az
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Policie ČR: Výhrůžky členovi Ústředního krizového štábu

16:51 Policie ČR: Výhrůžky členovi Ústředního krizového štábu

Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (…