Štěch k nářkům TOPky: Kdo bude místopředsedou, mi bylo jedno

30.11.2010 11:06 odp.

I přesto, že síla TOP 09 v české politice je silnější než ta lidovecká, právě KDU-ČSL získala pátý místopředsednický post v Senátu. TOPce tak připadla pouze funkce předsedy komise.

Štěch k nářkům TOPky: Kdo bude místopředsedou, mi bylo jedno

A právě členové TOP 09 jsou s vývojem v horní komoře parlamentu nespokojeni. "Valná část členů největších stran má nyní pocit, že jim vadíme," sdělil již dříve ParlamentnímListům.cz posmutnělý předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg.

"TOPka má odevšad zmizet," dodal kníže s tím, že strany, které mají v Senátu většinu, tedy ČSSD a ODS, měly jeho straně některé z míst v čele horní komory Parlamentu přenechat.

Štěch je v klidu

Šéfa Senátu Milana Štěcha (ČSSD) ale nechávají nářky TOP 09 chladným. "Mně to bylo jedno, kdo tím pátým místopředsedou bude," sdělil Parlamentnímlistům.cz bývalý šéf odborů s tím, že od začátku bylo dané, že dva posty připadnou ČSSD a dva ODS.

Právě TOPka, lidovci a zbylí nezávislí senátoři tak podle Štěcha dostali šanci se dohodnout, koho do čela Senátu nominují. "Na ničem se nedohodli, takže post logicky připadl klubu, který má senátorů nejvíce, tedy KDU-ČSL," řekl šéf horní komory Parlamentu.

Pithart: V Senátu je jen jeden "čistý topák"

A výhrady TOPky nechápe ani lidovecký senátor a "sporný" místopředseda Petr Pithart. "Náš klub je kompaktní. Podívejte se na politické osudy senátorů TOP 09, "čistý topák" je tam tak jeden," sdělil ParlamentnímListům.cz Pithart s tím, že i kvůli koherenci klubu mají lidovci na místopředsednický post nárok.

Pithart tak nářky TOP 09 připisuje jejímu nepříliš dobrému výsledku ve volbách. "TOPka čekala větší úspěch, z voleb je zklamaná," vyřkl senátor pravděpodobný důvod, proč se TOP 09 cítí být v Senátu odvelena na druhou kolej.

V Senátu má nyní nejsilnější pozici klub ČSSD, k němuž se řadí 41 osob. Druhou nejsilnější stranou je ODS následovaná lidovci a TOPkou. V Senátu zasedají ještě komunisté a také nezávislí senátoři.

Více čtěte:

Smutný kníže: TOPka všem vadí,  má zmizet

Kometa Štěch. V médiích letí vzhůru, změní tvář Senátu

Foto: milanstech.cz

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Jana Šulcová

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihočeský kraj: Na výlet do Písku, Blatné, Vodňan i Strakonic

22:02 Jihočeský kraj: Na výlet do Písku, Blatné, Vodňan i Strakonic

Astronomické léto je v plném proudu, škola končí a tropické počasí ustupuje středoevropskému létu. N…