Štěpán Mareš kontruje: Vždyť se Paroubková podílela na rozvratu rodiny

23.7.2010 5:14 dop.

EXKLUZIVNĚ Soudní spor s kreslířem Štěpánem Marešem, který Petra Paroubková žene až do Štrasburku, byl ve čtvrtek opepřen výroky manželky bývalého předsedy ČSSD na adresu žalovaného kreslíře. Mareš je podle ní „duševní onanista" a místo nelichotivého portrétování její osoby by se měl zaměřit na karikování političek nové vládní koalice, které se do funkcí podle Paroubkové dostaly přes postel.

Štěpán Mareš kontruje: Vždyť se Paroubková podílela na rozvratu rodiny

Petra Paroubková se do Mareše opřela na webu jeho domovského týdeníku Reflex poté, co pražský Vrchní soud smetl ze stolu její žalobu právě na tento časopis, který otiskl kreslířovu obrázkovou představu o početí dítěte Paroubkových.

„Tam není vůbec nic pornografického. Není tam znázorněna ani nahá. Sami Paroubkovi ohlásili početí dcery - kdy se narodí, jak se bude jmenovat... To se vědělo už tři čtvrtě roku dopředu, jaké má botičky, jaké má šatičky. Jak si dobře vzpomínám, na své rodině Paroubkovi postavili velkou část předvolební kampaně a pak se jim nelíbí, že jsou znázorněni v komiksu," zpochybnil Štěpán Mareš pro ParlamentníListy.cz oprávněnost žaloby Paroubkových, kteří po vyčerpání všech možností u tuzemských soudů případ poženou před Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku.

Ani z toho si křeslíř nic nedělá. „Já jsem ve Štrasburku ještě nebyl, bude to dobrý výlet. Mám příbuzné přes řeku v Německu, takže spojím příjemné s užitečným," těší se na cestu na francouzsko-německé pomezí.

Odstrašující příklad Paroubková

Netrápí ho ani označení „duševní onanista," které mu Paroubková ve svém vyjádření přiřkla.
„Já jsem nad tím přemýšlel s kolegou, který vymýšlel ten díl Zeleného Raoula, za který mě paní Paroubková žaluje. A došli jsme k tomu, že je to z psychiatrického hlediska absolutní nesmysl," poznamenává.

Paroubkovi se podle Mareše nejen tímto výrokem dali na dráhu amatérské psychiatrie, což jim prý zatím příliš nevychází. „Ale proti gustu žádný dišputát. Vypadá to, jako kdyby s tím měli i oni nějaké osobní zkušenosti, a proto o tom tak často mluví."

Pokud jde o intenzivní zapojení Petry Paroubkové do předvolební kampaně jejího manžela, Mareš neočekává brzké opakování podobné angažovanosti manželky politika v předvolebním boji.
„Je to svým způsobem odstrašující příklad pro další politiky, kteří mají doma něco takového, aby se vyvarovali brát to někam na mítinky. Ještě třeba tak na Matějskou, protože tam se to ztratí v davu."

Přes postel? To říká ta pravá

Osobní zkušenosti Petry Paroubkové Mareš vidí i za jejím doporučením, aby se ve svých karikaturách zaměřil spíše na mladé političky vládní koalice, které se do svých funkcí dostaly „doslova a do písmene intimním stykem."

„Mě napadlo, že to říká ta pravá. Zřejmě s tím paní Paroubková má dobré osobní zkušenosti, že to tak přesně ví. Já mám pocit, že ona se podílela na rozvratu jedné rodiny, když se dala s panem Paroubkem dohromady. Celkem mě to překvapilo," uvedl Mareš, který na karikování Petry Paroubkové navzdory všem obtížím nezanevřel a podle svých slov se do další kresby manželky expředsedy ČSSD pustí hned v nejbližších dnech.

Čtěte také:
Štěpán Mareš: Nad anonymními vzkazy se bavím. Kreslit nepřestanu
Paroubková uráží lidi, které nezná. Političky reagují
K Paroubkové si přisadil i JXD. Vypípaným textem

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Jaroslav Polanský

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ve Francii to jde, na Slovensku to jde, Bruselu to nevadí. Fialova vláda? Seká dluhy

9:53 Ve Francii to jde, na Slovensku to jde, Bruselu to nevadí. Fialova vláda? Seká dluhy

„Nejvíce tržní a nejjednodušší řešení, které lze učinit, je, aby vláda vytáhla z ČEZ ve formě divide…