Svoboda se znovu pustil do Béma. Za něho zdomácněla korupce

24.4.2010 2:52 odp.

Šéf KDU-ČSL a lídr kandidátky v Královéhradeckém kraji Cyril Svoboda v rozhovoru pro Deník zdůraznil, že i z východočeské metropole nepřestává sledovat dění v Praze.

Svoboda se znovu pustil do Béma. Za něho zdomácněla korupce

Cyril Svoboda v minulosti opakovaně zaútočil na pražského primátora Pavla Béma. V rozhovorech mu často vyčítal korupční prostředí na pražském magistrátu, nevýhodné pronájmy a podpisy smluv či projekt Opencard. I přesto se rozhodl změnit místo kandidátky a z Prahy přesídlil do východočeské metropole Hradce Králové. V rozhovoru pro tamní Deník však zdůraznil, že v boji proti Pavlovi Bémovi a pražské ODS nepoleví.

"Ani omylem. To, že za Pavla Béma na magistrátu zdomácněla korupce, je naprosto zřetelné. Personální změny, k nimž teď ODS přistupuje, jsou důkazem, že jsme se trefili do černého."

Svoboda tak připomněl události mimořádného sněmu pražské ODS, konaného minulé pondělí, na němž došlo k odvolání místopředsedů Jančíka, Janečka a Chalupy.

Svoboda dále v rozhovoru potvrdil, že v boji proti korupci a lobbingu hodlá pokračovat také po volbách. "Politická scéna se nepochybně stala více cynickou. Ukázalo se, že lobbisti nejsou pravicoví ani levicoví, ale jde jim jen o kšeft. Strany si musí uvědomit, že pokud mají jistý typ lidí na kandidátkách, nebudou mít u voličů šanci."

KDU-ČSL se podle preferencí agentury STEM z 16. dubna pohybuje na hranici volitelnosti. Podle STEMu by měli lidovci 4,9 procenta a do sněmovny by se tak nedostali.

Více:

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: tan

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ve Francii to jde, na Slovensku to jde, Bruselu to nevadí. Fialova vláda? Seká dluhy

9:53 Ve Francii to jde, na Slovensku to jde, Bruselu to nevadí. Fialova vláda? Seká dluhy

„Nejvíce tržní a nejjednodušší řešení, které lze učinit, je, aby vláda vytáhla z ČEZ ve formě divide…