Syn exministra: Režim potřeboval zlé teroristy. Přijde čas mimozemšťanů?

10.09.2011 21:33

JINÝMA OČIMA Antonín Baudyš junior v jednom z článků svého blogu uvedl, že víra v pravdivost oficiální verze o 11. září 2011 s sebou nese také spoluzodpovědnost za přítomnost násilí v tomto světě. Souhlasem s oficiální verzí událostí z 11. září prý podle něj nese každý z nás spoluzodpovědnost za atmosféru strachu, bezmoci a nevyhnutelnosti, kterou plánovači Nového světového pořádku generují. Na vysvětlení těchto i jiných názorů se proto Baudyše jr. ParlamentníListy.cz u příležitosti desátého výročí událostí 11. září zeptaly.

Syn exministra: Režim potřeboval zlé teroristy. Přijde čas mimozemšťanů?
Foto: facebook
Popisek: Antonín Baudyš junior

Připustíme-li takzvanou kolektivní vinu, myslíte si opravdu, že v okamžiku, kdy si začnu jako jedinec zahrávat s myšlenkou, že je vše jinak, než je nám sdělováno, budu se moci vyvléknout ze zodpovědnosti nad násilím ve světě? Nechci samozřejmě zlehčovat, přesto určitě chápete, že většina lidí se bude vždy i v rámci svého pohodlí raději přiklánět k tomu, co je jim naservírováno sdělovacími prostředky...

Ať jsme neoficiálnímu výkladu nakloněni či nikoliv, spoluzodpovědnost máme na planetě všichni za všechno. A to i bez ohledu na to, zda si ji uvědomujeme či nikoliv. Stejně tak máme každý svůj světlý podíl na tom, že tento vůbec existuje, naší společnou láskou je držen pohromadě. Pravděpodobně všichni lidé dohromady tvoříme jednu bytost. Beztak to říká i bible skrze Pavla z Tarsu. A v rámci jedné bytosti nemá velký smysl, aby si například ledviny stěžovaly, že nebudou spolupracovat s žaludkem, protože se žaludek chová sobecky ke zbytku těla. Každý z nás představuje nepostradatelnou jednotku ve velkém těle, má svoji krásnou roli a svoji spoluzodpovědnost.

Vyzýváte také lidi, aby se v těchto souvislostech ptali svých volených zastupitelů na jejich názor v této věci a informovali je o pravém stavu věci. Pokud nebudou dotazům či názorům přístupní, nevolte je. Pokud nebude tvým dotazům či tvým názorům přístupný nikdo, nevol nikoho. Namísto toho sám/sama kandiduj. Je to velmi zajímavá myšlenka, ale zkoušel jste to někdy v minulosti i Vy sám osobně? Jste ochotný říci, u jakého politika? A jak jste dopadl?

Toto jsem ve svém blogu napsal někdy před dvěma lety, od té doby je mi ale mnoho věcí ukradených, protože už cítím, že na nich nezáleží. Už se nestihnou provést. Dříve, než by k nim došlo, a to je otázka zda vůbec, okolnosti našeho života se pravděpodobně samy natolik změní, že nějakými zastupiteli a jejich názorem se nebudeme muset vůbec zabývat.

Pokud padne "lež" o 11. září, padne mnoho dalšího. V podstatě se svět, jak ho známe, nevratně změní. Zlomená důvěra totiž přináší konec vztahů a následný vznik vztahů jiných. A proto má mnoho lidí zájem na prodloužení informačního embarga. Stejně jako řada jiných lidí (sdružených v Hnutí za pravdu o 11. září) má zájem na zveřejnění pravdivé verze. 'Neuvědomujeme si, že naším mlčením a nezájmem posilujeme informační embargo, které na události 11. září trvá.' I toto jsou vaše slova. Říkáte však nyní, že cítíte, že se něco láme - znamená to tedy, že se domníváte, že tlak veřejnosti způsobí to, že se dozví nové skutečnosti o 11. září?

Žijeme v unikátní době, kdy pravý stav skutečnosti vyplouvá na povrch, ať už očekáván či nikoliv. Zdá se, že dochází k růstu lidského vědomí a nám jako celku začíná být zřejmé samo od sebe mnoho z toho, vůči čemu jsme v minulosti měli mlhu před očima.

Vyjádřil jste se také v tom duchu, že spěje civilizace k zániku. Podle vás je to tím, čím déle trvá stav, kdy média a společnost žijí s 11. zářím jako s tabuizovaným traumatem uvnitř velké rodiny Západu. Rozumím tomu dobře, že zánik v těchto souvislostech by se týkal hlavně tzv. "západního světa" ? Dá se tomu podle vás ještě nějak zabránit? A proč jste přesvědčený o tom, že tou rozbuškou byly události 11. září před deseti lety?

Každá civilizace obsahuje obdivuhodné i odpudivé formy sebe sama. Západní civilizaci miluji, severskou, středomořskou, ostrovní a věřím, že to nejlepší z ní zůstane na věky zachováno. A na straně druhé je možné, že všechno to, co doposud bránilo životu, během několika málo let kompletně ztratí svoji sílu, rozpadne se a zmizí. Stejně jako vyhynuli brontosauři. Domnívám se, že před takovým přelomem se nacházíme a blížící se přelom vítám srdcem, tělem i myslí.

V rámci různých konspiračních teorií se hovoří také o tom, že by právě v těchto dnech měli být lidé představující "západní" společenství na pozoru, protože by se mohly objevit snahy něco podobného zopakovat. Pokud máte pravdu ve Vašem pohledu na události, strach by tedy asi na místě být neměl? Nebo bychom se měli bát nebezpečí zcela odlišného, než je nám předkládáno?

Ona ale už katastrofa připravená a naplánovaná byla (Antonín Baudyš před ní varoval před několika lety v Berlíně, pozn. red.). Ale nedošlo k ní. Dává nám to naději, že už k žádnému dalšímu neštěstí nedojde. Temná strana síly je na absolutním vrcholu své síly. A zároveň před svým úplným zhroucením. Obávat se nyní můžeme každý pouze své vlastní zbabělosti. Protože ta nám brání být upřímní sami k sobě. A nic dalšího než upřímnost k sobě po nás, domnívám se, žádáno není.

Říkáte také, že útoky na WTC způsobily nastolení atmosféry nedůvěry v Západní společnosti vůči cizincům a zavedení zákonů neslučitelných s demokracií, tzv. Patriot Act. Jinými slovy, 11. září bylo podle vás kromě zahraniční agrese záměrně připraveno za účelem nastolení zákonů vedoucích k fašistickému uspořádání společnosti. Válka s terorismem se prý už v roce 2005 nenápadně změnila ve válku s extremismem. Znamená to tedy, že sílí extremismus, ale bojuje se proti němu?

Prázdná plechovka s terorismem rychle vyčichla, a tak loutkáři zkusili veřejnosti prodat jinou prázdnou plechovku, ve které se měl skrývat extremismus. Tato plechovka také nezabrala. Zkusí nám tedy nabídnout ještě plechovku s bojem proti zlým mimozemšťanům. Možná také ne, moc času na to už nemají. Extremismus i mimozemská agrese jsou poslední zoufalé manévry, kterým se režim pokusí shodit nás do mentality strachu a podřízenosti.

Čtěte také:

Jak vnímáte situaci v Česku? I zde se může zdát, že má extremismus kvůli neřešeným sociálním problémům šanci narůstat. Stejně tak se objevují hlasy o posilující xenofobii... Co podle Vás může i Čechům pomoci k tomu, aby se situace zklidnila?

Situaci v Česku nevnímám. Vnímám jen krásu české přirody, bohatsví našich lidí a krásu našich žen. I z mých předchozích odpovědí asi cítíte, že mám jednou nohou našlápnuto do onoho blížícího se světa. Pro Romy by bylo dobré nastavit si svůj způsob vnímání sebe sama a skutečnosti tak, aby v blízké budoucnosti mohli obstát. Vesmír totiž miluje spravedlnost. Tzv. bílá většina zase udělá dobře, pokud přestane Romy paušálně odsuzovat. Myslím, že být Romem není v českém prostředí vůbec snadné.

Vaše názory jsou velmi smělé a odlišné od většinových - neměl jste kvůli nim někdy v minulosti nějaké vážnější potíže?

Absolutně nikoliv. Mám zkušenost, že řada lidí se mi vysmívá, potom mne už jenom kritizuje. A nakonec dojde k závěru, že jsem se změnil, a že se mnou vlastně souhlasí. Pokládám to za přirozené. Jen je otázka, zda se nezměnily obě strany. Potíž kvůli svým názorům mám akorát sám vůči sobě, protože mi to zpravidla velmi dlouho trvá, než si něco o něčem vůbec začnu myslet a pak dlouho nevím, zda to není chyba. Ale tenhle proces možná znáte také.


Česká politika a společnost
 JINÝMA OČIMA


Čtěte také:


Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Alena Hechtová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Obchodník se smrtí Fiala. Že mlčel, když mohl konat?! Po debatě Primy se zvedl informovaný muž

12:14 Obchodník se smrtí Fiala. Že mlčel, když mohl konat?! Po debatě Primy se zvedl informovaný muž

Televize CNN Prima News odvysílala v neděli večer svoji první předvolební superdebatu. Dala v ní pro…