Ty už to nehul, vzkazují voliči kandidátovi ODS

13.05.2010 15:49

Úsporný rozpočet nebo jednoduché a nízké daně? Pokud jste měli za to, že se ODS v předvolebním boji zaměřuje především na tato i jiná ekonomická témata, pak si doplňte mezery ve vědomostech. Alespoň jeden z kandidátů této pravicově orientované strany láká voliče netradičním způsobem - na YouTube vyzývá k legalizaci marihuany.

Ty už to nehul, vzkazují voliči kandidátovi ODS
reklama
Devětadvacetiletý svářeč Václav Bečica, v současné době číslo 34 na kandidátce ODS v Moravskoslezském kraji, se rozhodl upoutat pozornost voličů neobvyklým krokem. Ve snaze přimět co největší procento voličů ODS k tomu, aby označili jeho jméno na volebním lístku a prostřednictvím preferenčních hlasů jej z jinak nevolitelné pozice dostali do Poslanecké sněmovny, totiž nahrál video, v němž velice sugestivním způsobem vyzývá k legalizaci marihuany. Video je možné zhlédnout na videoserveru YouTube.

„Představte si sami sebe jako soudce, který právě teď rozhodl. Rozhodl se marihuanu zlegalizovat, podobně jako to mají v Holandsku," apeluje na diváky videa Bečica.A argumentuje: „Současná vláda dělá vše pro to, abychom se měli špatně. Říká nám, že se musíme mít špatně, a nazývá to ekonomickou krizí. Ale lidé přece kouří marihuanu pro pocit radosti, štěstí a svobody." A burcuje: „Odpovězte sami sobě, jak moc chcete změnu v Moravskoslezském kraji!"

Lídr kandidátky Pavel Drobil nechce Bečicu z kandidátky škrtat, prý by měl on sám zvážit, zda na kandidátce zůstane. "Panu kolegovi se to nepovedlo, nechávám to na něm," řekl Drobil ParlamentnimListum.cz. Vyzval jej už, aby své soukromé video z internetu stáhl.

Zapamatujte si, vyzývá Václav Bečica

Závěr videa je takřka hypnotizující. „Zapamatujte si - půjdete k volbám do Poslanecké sněmovny. Do obálky vložíte zakroužkovaný preferenční hlas pro mě. Zapamatujte si - najdete mě na kandidátní listině Občanské demokratické strany pod číslem 34. To jsem já, Václav Bečica. Zapamatujte si - řekněte to všem svým známým, kteří rádi kouří marihuanu, ať udělají to samé!"

Vzhledem k tomu, že k jednomu ze známých negativních důsledků kouření marihuany patří zhoršování krátkodobé paměti, Václav Bečica zřejmě moc ví, proč je jeho snaha o to, aby diváci videa nezapomněli na to, co právě zhlédli, tak důrazná.

Poveze nás Bečica další čtyři roky?

Reakce v komentářích pod videem jsou zatím spíše rozporuplné. „Co má s tou rukou?" ptá se například uživatel YouTube s nickem Lacas 63 a Václavovi Bečicovi - s gramatickou chybou - vzkazuje: „... už to? nehul, panebože, tohle by nás další čtyři roky vézt???????" Uživatele Kryshpeen video naopak očividně zaujalo. „Máš mít můj hlas, Václave!" slibuje totiž.

Ani reakce zevnitř samotné ODS nejsou příliš nadšené. Regionální manažerka Eva Prudilová odmítla pro ParlamentníListy.cz Bečicovo video na Youtube komentovat. Nadšená z něj však nebyla.

V současné době je v Česku nezákonné a postižitelné i přechovávání marihuany pro vlastní potřebu - v malém množství podle zákona o přestupcích, v množství větším než malém podle trestního zákoníku. Za přechovávání byť malého množství drogy může být v přestupkovém řízení provinilci udělena pokuta až 15 tisíc korun.

Reprofoto: youtube.com

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: az

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Správa železnic: Nové železniční spojení Drážďany – Praha je projekt celoevropského významu

20:13 Správa železnic: Nové železniční spojení Drážďany – Praha je projekt celoevropského významu

DB Netz a Správa železnic společně představily aktuální stav přípravy Nového železničního spojení Dr…