Volte Karla a Kalousek bude nejmocnější v zemi. Varování známého publicisty

16.01.2013 11:34

„Miroslav 'Kalda' Kalousek je politický a obchodní génius. Pokud Nejedlý se Šloufem nevymyslí zázrak, definitivně se stává nejmocnějším mužem v zemi," je přesvědčen ekonomický publicista Miroslav Motejlek, majitel a vydavatel serveru motejlek.com.

Volte Karla a Kalousek bude nejmocnější v zemi. Varování známého publicisty
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Miroslav Kalousek

Anketa

Takže tedy... Kdo má být prezidentem?

70%
hlasovalo: 149886 lidí

Miloš Zeman (SPOZ) sice zvítězil v prvním kole prezidentské volby, ale jen velmi těsně. Od druhého postupujícího kandidáta Karla Schwarzenberga (TOP 09) jej dělilo necelé procento hlasů. To z něj podle Motejlka dělá jasného outsidera pro druhé kolo.

„Pokud Zemanovi kormidelníci Nejedlý a Šlouf nevymyslí zázrak, velkým vítězem prezidentských voleb bude Miroslav Kalousek, autor a majitel projektu TOP 09," tvrdí Motejlek.

Kalousek prý tahá za nitky

„Kalousek nejprve zmanipuloval stárnoucího, ale populárního Karla, následně naivní a vesměs velmi slušné starosty. Do pražských voleb mu dělal loutku exguvernér Tůma. Kalousek místo něj dokonce chodil na důležité schůzky," vyčítá Kalouskovi Motejlek.

„Jako ministr financí nejenže vládne státní pokladně a trvale si dělá dobrý den z premiéra Nečase, ale spravuje majetky státu typu ČEZ," pokračuje v kritice ministra financí.

Nyní podle Motejlka navíc reálně hrozí, že bude mít ještě prezidenta se všemi jeho pravomocemi, které prý rozhodně nejsou úplně malé, jak by se na první pohled mohlo zdát. „Někdo říká, že se kníže jako prezident emancipuje. Tomu nevěřím. Kalousek přece jenom není Bursík," uzavírá autor svůj komentář.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sommerová se na to třese. O to víc budou zírat, co (ne)udělají Piráti. Odstřel Lipovské z Rady ČT? Toto se chystá

4:44 Sommerová se na to třese. O to víc budou zírat, co (ne)udělají Piráti. Odstřel Lipovské z Rady ČT? Toto se chystá

Vyslyší Sněmovna poslankyni TOP 09 Olgu Sommerovou a odvolá radní ČT Hanu Lipovskou kvůli její kandi…