Zaměstnavatelé diskriminují, míní víc než osm Čechů z deseti

02.05.2011 16:10

Více než 80 procent Čechů si podle aktuálního výzkumu společnosti STEM myslí, že zaměstnavatelé určité skupiny občanů diskriminují. Je to nejvíc z sedm let.

Zaměstnavatelé diskriminují, míní víc než osm Čechů z deseti

Čeští zaměstnavatelé určité skupiny lidí výrazně diskriminují. Myslí si to více než osm Čechů z deseti, konkrétně 85 procent populace. Je to nejvíce od roku 2004, oznámila agentura STEM, která právě průzkum na téma diskriminace provedla.

Matky či lidé s postižením to mají těžké

Respondenti se podle STEMu domnívají, že diskriminace se vyskytuje zejména u určitých věkových skupin, matek či těhotných žen nebo osob s postižením.

Celá zpráva STEMu ZDE

Na výzkumu je zajímavé to, že pouze 1 procento jeho respondentů se domnívá, že k žádné diskriminaci nedochází.

Zajímavý je ale zejména vývoj diskriminace během posledních sedmi let. "Časová řada od roku 2004 ukazuje, že existenci nějakého druhu diskriminace v zaměstnání u nás připouštěly vždy nejméně zhruba tři čtvrtiny dospělých lidí a nejméně čtvrtina dospělé populace byla o tom přesvědčena zcela rozhodně. Faktem však je, že současný podíl 85 % respondentů, kteří uvedli, že se diskriminace u nás v zaměstnaneckých vztazích vyskytuje, je od roku 2004 nejvyšší, a také 31 % lidí, kteří to tvrdí rozhodně, je v časové řadě mezní hodnotou," doprovodil STEM výsledky výzkumu komentářem. Výsledky pocházejí z výzkumu STEM provedeného na reprezentativním souboru obyvatel České republiky starších 18 let, který se uskutečnil ve dnech 31. března - 8. dubna 2011. Respondenti byli vybíráni metodou kvótního výběru. Na otázky odpovídal rozsáhlý soubor 1286 respondentů.

Více k výzkumům:

CVVM , FACTUM INVENIO , SANEP , SC&C , STEM , Médea Research

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jas

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Cizinci na práci: Poláci přivezou Ukrajince, ten skončí u nás. Vyhodí ho z práce, zůstane tady. Přijedou Mongolové a Indové

13:05 Cizinci na práci: Poláci přivezou Ukrajince, ten skončí u nás. Vyhodí ho z práce, zůstane tady. Přijedou Mongolové a Indové

REPORTÁŽ Hospodářské lobby si opětovně prosadily větší příliv pracovníků, migrantů ze zemí mimo EU. …