Zaorálek zve lidi na přednášku. O situaci v Libyi

23. 3. 2011 15:13

Sociální demokraté jsou přesvědčeni, že by lidé měli znát postoje České republiky ohledně situace na Blízkém východě a války v Libyi. Jelikož se domnívají, že široká veřejnost má ze strany politiků málo informací, rozhodli se připravit přednášku na toto téma.

Zaorálek zve lidi na přednášku. O situaci v Libyi
reklama

"Vzhledem k tomu, že při současné vojenské akci mezinárodního společenství není jednoznačně stanoveno, jaký je jeho strategický cíl, je bezpodmínečně nutné dodržovat mandát příslušné rezoluce č. 1973 Rady bezpečnosti OSN. Neměli bychom se stát ani okupační silou, ani budovat nějaký budoucí protektorát v Libyi," varuje Lubomír Zaorálek. A poněvadž je on i celá ČSSD  přesvědčena, že je naší povinností udělat vše, aby se zmenšil počet obětí a omezilo násilí, ke kterému dochází v Libyi, rozhodl se zítra připravit odborný seminář.

"Zúčastnit se ho mohou všichni, kdo budou mít zájem. Potakjí se na tam se zahraniční komisí naší strany, s experty ze státní i akademické sféry. S poslanci, senátory i novináři,." prozradil ParlamentnímListům.cz mluvčí ČSSD Martin Ayrer.

Čtěte také:

Téma je jasně dané: Jak by měla ČR dál postupovat? Jaké jsou cesty řešení tohoto válečného konfliktu? Jakou roli má hrát mezinárodní intervence? Jak se změnila geopolitická situace v severní Africe?

Seminář se uskuteční zítra od 16 hodin, v Poslanecké sněmovně, ve Sněmovní 1.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ahe, olb
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Inovuje méně než polovina podniků

22:11 Český statistický úřad: Inovuje méně než polovina podniků

V období 2016–2018 inovovalo v Česku své produkty nebo podnikové procesy 47 % podniků, ve skupině ve…