Zapněte žehličku a vyžehlete vládě rubáš, vyzývá Bobošíková

18.4.2011 2:00 odp.

Vláda prožívá krušné chvíle. A k tomu začíná ještě přibývat různých protestních akcí proti všem jejím krokům. Jedna z nich se uskuteční v pondělí večer před Kramářovou vilou. Před jednáním K 12 tam budou čekat politiky protestující z vuvuzelami a řehtačkami. Ve středu pak mohou lidé protestovat tím, že "Uvaří vládu" - tedy že v daný čas zapojí co nejvíce elektrospotřebičů v domácnosti.

Zapněte žehličku a vyžehlete vládě rubáš, vyzývá Bobošíková

Facebookovou stránku s názvem Uvařme vládu založila Ilona Švihlíková, vedoucí katedry Vysoké školy mezinárodních a veřejných vztahů v Praze. V současné době přislíbilo účast na akci ve středu necelých dvě stě lidí.

Mezi nimi však lze najít i známá jména jako Jana Volfová, Jana Bobošíková či Ivan David (bývalý ministr zdravotnictví ČSSD) . "Daly jsme to mu takový náš malý osobní podtitulek: "Zapněte žehličku a vyžehlete vládě rubáš," " uvedla pro ParlamentníListy.cz Jana Volfová (Suverenita - Blok Jany Bobošíkové, SBB). K akci se připojila prý proto, že všechny prostředky jsou dobré k tomu, aby donutily vládu podat demisi a vyvolat nové volby.

SLEDUJEME kauzu: Vládní krize

"My za Suverenitu podpoříme středeční akci, nám zase bylo přislíbeno účastníky, že podpoří akci před Kramářovou vilou dnes večer. Neměl by chybět třeba ani Vlastimil Tlustý, slíbil svoji účast," vysvětlila Volfová (Suverenita).

Jak má protest ve středu 20. dubna vypadat? Na facebookové stránce uvádí její zakladatelka následující:

"Před jednáním tripartity vyjádřeme nesouhlas s touto vládou, ukažme, že si přejeme její odchod!
Řada našich spoluobčanů se z existenčních důvodů bojí zúčastňovat demonstrací, proto jsme navrhli tento způsob protestu. Zapněte tuto středu v osm hodin večer spotřebič o výkonu alespoň 1 000 wattů (konvice, trouba, vysavač, žehlička, mikrovlnka) po dobu 15 minut. Zatížení elektrické sítě budeme sledovat na stránce ČEPS. Pokud zapneme všichni spotřebič v danou dobu, projeví se to výkyvem odběru a podle toho poznáme počet účastníků protestu. Uvařme vládu! "

Čtěte také:
Nový Alláh nebo Hitler? Špatná nálada ve společnosti tomu nahrává 

Podle prognóz politologů se dá očekávat to, že různých protestních akcí nejen odborářů, ale i ostatních iniciativ a zájmových skupin, bude zřejmě přibývat do doby, než se situace v zemi i ve vládě stabilizuje. Kdy se tak stane, však nidko nechce odhadovat.

Čtěte také:
Profesorka Dvořáková má strach: Lidé vyjdou do ulic. A bude to zlé 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Alena HechtováTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ve Francii to jde, na Slovensku to jde, Bruselu to nevadí. Fialova vláda? Seká dluhy

9:53 Ve Francii to jde, na Slovensku to jde, Bruselu to nevadí. Fialova vláda? Seká dluhy

„Nejvíce tržní a nejjednodušší řešení, které lze učinit, je, aby vláda vytáhla z ČEZ ve formě divide…