Zavádíte otroctví, ministře Drábku. Nezaměstnaní se vzbouřili

17.10.2011 5:14 | Zprávy

Reforem, jež navrhuje současná vláda, je celá řada. Zatím všechny na sebe však vážou ohromnou vlnu nevole - ze strany odborů, veřejnosti i opozičních politiků. Padají sice výhrůžky o protestech, generální stávce či občanské neposlušnosti, přesto vláda od svých rozhodnutí podle všech signálů ustoupit nemíní. A tak je zřejmé, že se podmínky v mnoha ohledech zhorší a zpřísní. Například pro nezaměstnané, kteří by se měli podílet na takzvané veřejné službě. Proto vznikla protestní iniciativa a webové stránky s názvem: NE SLUŽBA.

Zavádíte otroctví, ministře Drábku. Nezaměstnaní se vzbouřili
Foto: Hans Štembera
Popisek: Úřad práce

Pokud na ně kdokoli klikne objeví se výzva: "Můžete se na nás obracet s dotazy o iniciativě Neslužba. Uvítáme také informace o konkrétních problémech s veřejnou službou v jednotlivých lokalitách, osobních problémech, které případně máte vy nebo vaši spoluobčané při výkonu veřejné služby nebo jakékoli další informace o této problematice. Neváhejte nám sdělit cokoli, pokusíme se vám poradit, podpořit vás nebo můžeme na konkrétní případ upozornit. Nepřihlížejte nečinně nespravedlnosti páchané ve vašem okolí a mnohdy vaším jménem. Zítra může stejný problém postihnout vás osobně nebo vaše blízké."

A jisté je jedno - na nezájem ze strany veřejnosti, si provozovatelé stránek stěžovat nemohou. 

Například diskutující Dana si stěžuje, že diskriminace nezaměstnaných v Česku se stupňuje. Jak k takovému závěru došla, uvádí ve svém příspěvku na tomto webu.

Čtěte také:

"Je mně 53 let a hledám zaměstnání. Poslala jsem téměř 400 žádostí o zaměstnání, ale nikdo mě zaměstnat nechce. Za dva měsíce mi skončí podpora v nezaměstnanosti, která nestačí ani na nájem, protože je to asi 40 % z nízkého platu, za který jsem dělala (něco málo přes 10 000 korun. Pak budu úplně bez příjmu, protože nepůjdu nikam žebrat o sociální dávky. Jsem psychicky zlomená a zametat ulice na maloměstě, kde mě každý zná, to bych nezvládla," svěřuje se Dana. A dodává, že studovala téměř do třiceti let, absolvovala čtyři rekvalifikační kurzy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nejsou důkazy? Neúspěch akce „čínský špion“ by měl zajímat Babiše

4:40 Nejsou důkazy? Neúspěch akce „čínský špion“ by měl zajímat Babiše

Skončí “velká kauza” s údajným čínským agentem blamáží pro BIS i policii? Městský soud v Praze totiž…