Zbytek: Nepřekročí-li Zemanovci 3 procenta, přestanu to platit

06.04.2010 10:48

Strana práv občanů – Zemanovci nemá na růžích ustláno. Zatímco v některých krajích by ve volbách mohla překonat pětiprocentní hranici pro vstup do sněmovny, v jižních Čechách hodně ztrácí. Podle dosavadních průzkumů by sotva zdolala tříprocentní hranici, což se nelíbí Zdeňku Zbytkovi.

Zbytek: Nepřekročí-li Zemanovci 3 procenta, přestanu to platit

SPO-Z, kterou na jihu Čech financuje podnikatel a někdejší vysoký důstojník československé armády Zdeněk Zbytek, počká na výsledky voleb.

„Pokud nepřekročíme aspoň tříprocentní hranici proto, abychom získali příspěvek od státu za hlasy, dál to platit nebudu," nechal se mezi svými straníky slyšet Zbytek.

Kontroverzní podnikatel je předsedou jihočeské organizace SPO-Z. Ve volbách však nekandiduje. Volebním lídrem strany je bývalý vojenský prokurátor a advokát František Pohanka. Na něm tedy vlastně celé volby stojí. Buď bude jeho osobnost lidi táhnout a budou SPO-Z volit, nebo má tato mladičká strana asi utrum.

Zbytek je prý zklamaný

„Zdeněk Zbytek je z toho mírně řečeno zklamaný. Čekal vyšší preference, větší nárůst zájmu ze strany voličů. Alespoň tak, jako u TOP 09. Jenže Topka táhne na Schwarzenberga, my nemáme lidi na koho táhnout. Většinu našich osobností na kandidátce lidé neznají," míní jedna z členek jihočeské SPO-Z.

Zatím tedy nemají Zemanovci na růžích ustláno a budou se muset hodně snažit, aby alespoň částečně voliče oslovili. Stranu totiž na podzim čekají ještě komunální volby.

Pokud však parlamentky nedopadnou pro SPO-Z dobře, Zbytek se v komunálkách zřejmě neobjeví. Buď si tedy strana v takovém případě najde nového sponzora nebo v kraji svou působnost ukončí.

V OVM speciál Zemanovci nebudou

Ve středu se v Českých Budějovicích konají Otázky Václava Moravce speciál. Česká televize, která si nechává dělat průzkum u voličů, aby věděla, které lídry jakých stran pozvat, zjistila, že SPO-Z zvát nebude. Nepřekročila totiž potřebnou pětiprocentní hranici.

Zemanovci nemusejí až tak zoufat, do výběru se totiž nedostanou ani lidovci.

Večer tak ke stolkům zasedne Jan Bauer za ODS, Vítězslav Jandák za ČSSD, Vlasta Parkanová za TOP 09, Vojtěch Filip za KSČM, Alois Pavličko za SZ a Viktor Paggio za Věci Veřejné.

Související:


Foto: Mediafax

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kra

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Na letošní Bahna zavítalo přes 50 tisíc fanoušků armády

22:30 Armáda ČR: Na letošní Bahna zavítalo přes 50 tisíc fanoušků armády

Ukázky vojenské techniky v těsné blízkosti diváků, novinky v podobě chemického průzkumného vozidla n…