Zeman promluvil: Zemák nevyjede, ale stranu maximálně podpořím

21.7.2010 6:01 dop.

Miloš Zeman, hlavní tvář strany Zemanovci, ač po volbách rezignoval na post šéfa strany, stranu v komunálních volbách podpoří. Zemák ale už nevyjede.

Zeman promluvil: Zemák nevyjede, ale stranu maximálně podpořím

Co chystá v následujících komunálních volbách Strana práv občanů Zemanovci? Navzdory neustálým výčitkám o drobení středolevých sil se k případnému sloučení se Suverenitou Jany Bobošíkové staví předseda strany Vladimír Hönig spíše vyhýbavě, ale spolupráci neodmítá.

Přestože strana zůstala těsně před branami parlamentu, získala alespoň nutnou 3 procentní hranici na obdržení dotací a má alespoň finance na provoz. Může tedy vyvíjet aktivitu a opřít se do říjnových voleb se vší vervou. Spolupracovat budou i se zakladatelem strany Milošem Zemanem.

A co čestný předseda?

"Spoléháme se na Miloše Zemana, pojede kampaň naplno a pomůže kandidátům všemi možnými prostředky," přiznal pro ParlamentníListy.cz šéf strany Hönig. Zároveň však jedním dechem dodal, že Zeman kandidovat nebude.

Protestní strana ČSSD, jak bývá někdy SPOZ nazývána, se pokusí alespoň hlouběji zakořenit do komunální politiky, která může být odrazovým můstkem pro další její počínání.

Sám Zeman pro ParlamentníListy.cz přiznal, že se na kampani bude podílet. "Ano, slíbil jsem straně podporu i podporu předsedovi Hönigovi. Zemák ale na podzim nevyjede," řekl redakci Zeman. Dá se ale předpokládat, že se expremiér i bývalý předseda ČSSD objeví na billboardech, či na náměstích.

Na webu SPOZ Zeman uvádí, že bude především dál podporovat úspěšné kandidáty, kteří už zabodovali v parlamentních volbách.

Klidně doprava

"Komunální volby jsou o individualitách, pokud někdo pravicového spektra bude mít stejný názor na věc, nevidím důvod proč nespolupracovat," řekl dále redakci předseda strany Hönig. Celou proceduru obsazování kandidátek, nechává však na kompetenci krajských, respektive okresních organizací. "Oni znají místní poměry, lépe než já," dodal.

Koneckonců strana hovoří v jednom bodě programu o takzvaném panašování, tedy právu výběru kandidátů z více stran a nikoli jen z jedné.

Znovu do boje

Povolební spekulace o zániku strany, jelikož prý "splnila úkol pomsty ČSSD", se nepotvrdily. Navzdory odchodu Miloše Zemana strana nesklopila hlavu a své další působení na naší politické scéně výstižně uvádí citátem Jana Wericha ,,Pojedeme dál močálem černým kolem krásných bílých skal."

Související:
"Starý jezevec" Zeman rezignoval: Vrátím se do své nory

Foto: Hans Štembera

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: koz

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ve Francii to jde, na Slovensku to jde, Bruselu to nevadí. Fialova vláda? Seká dluhy

9:53 Ve Francii to jde, na Slovensku to jde, Bruselu to nevadí. Fialova vláda? Seká dluhy

„Nejvíce tržní a nejjednodušší řešení, které lze učinit, je, aby vláda vytáhla z ČEZ ve formě divide…