Zimola je opilý mocí, říká organizátor petice proti KSČM ve vedení kraje

11.11.2012 15:44

Mladý učitel zeměpisu z Třebíče Martin Rosocha má velký problém s komunisty ve vedení Jihočeského kraje. Školství bude mít na starosti členka KSČM Vítězslava Baborová. Pro server Lidovky.cz Rosocha vysvětlil, proč zorganizoval petici proti takovému postupu hejtmana Jiřího Zimoly z ČSSD.

Zimola je opilý mocí, říká organizátor petice proti KSČM ve vedení kraje
Foto: kraj-jihocesky.cz
Popisek: Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola
reklama

„Komunisté se nedostatečně distancovali od své minulosti, proto si myslím, že demokratické strany by měly mít povinnost se mezi sebou domluvit. V jihočeském kraji získaly 80 procent. Panu hejtmanovi vyčítám, že po nich primárně sáhl a ignoroval demokratické strany, byť mají nesoulady,“ vysvětlil serveru Lidovky.cz Rosocha.

Důvody spojení ČSSD a KSČM jsou podle učitele v tom, že komunisté nabídli Zimolovi nejvíce míst v radě a hejtman sám je opilý mocí. Ten se hájí tím, že Baborová nebude mít na školství vliv, jelikož nemá žádné pravomoci, podle Rosochy by ale v takovém případě její místo neexistovalo.

„Možná nebude moct přímo ovlivňovat osnovy, ale může ovlivňovat například vedení škol, tedy dosadit si do něj své lidi. Pak už nebude třeba měnit osnovy, protože oni představují komunistickou ideologii jako takovou. Čtyři roky jsou na to dostatečná doba,“ dodává Rosocha s tím, že petici odešle na hejtmanství i přesto, že se pravděpodobně nic nestane. Protesty v ulicích nechystá.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Královéhradecký kraj: Začala oprava silnice mezi Novým Bydžovem a Chlumcem nad Cidlinou

12:31 Královéhradecký kraj: Začala oprava silnice mezi Novým Bydžovem a Chlumcem nad Cidlinou

Mezi Novým Bydžovem a Chlumcem nad Cidlinou začala rekonstrukce silnice II/327 v hodnotě přes 143 mi…