Znechucený generál: O práskačích, závisti a lidech kolem Klause

10.11.2012 7:52 | Zprávy

Znovuzavedení účinné lítosti do českého trestního práva je věc správná. Oznamovatelé ale nemají v české občanské společnosti snadný život a to odvážné lidi odrazuje, říká o legislativním záměru vicepremiérky Karolíny Peake (LIDEM) spolupracovník Nadačního fondu proti korupci (NFPK) Karel Randák.

Znechucený generál: O práskačích, závisti a lidech kolem Klause
Foto: hns
Popisek: Obálka s penězi

Takzvaná účinná lítost, kdy viník může úzkou spoluprací s policií proti spolupachateli dosáhnout minimálně nižšího trestu, z českého práva zmizela teprve nedávno, v roce 2009. Nyní se má vrátit zpět a pomoci výrazným způsobem v boji proti korupci.

Účinná lítost by se nově měla vztahovat na člověka, který na výzvu úředníka sice dal úplatek, ale okamžitě vše oznámil policii. Předání úplatku se totiž rovná trestnému činu a policejní agenty- provokatéry zákon použít nedovoluje, šlo by tak o jedinou možnost, jak korumpovatelnou osobu doslova chytit za ruku poté, co prokazetelně spáchala trestný čin přijetí úplatku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Vít Rakušan byl položen dotaz

Nezvolení

Dobrý den pane poslanče. Stěžujete si, že jste nebyl zvolen do funkce místopředsedy poslanecké sněmovny díky vládním poslancům. Můžete mi vysvětlit, proč Vás nevolilo víc než 20 poslanců z vašeho spektra ?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MŽP: Dva lvi a puma americká z nelegálního chovu zamířili do záchranných center CITES

13:33 MŽP: Dva lvi a puma americká z nelegálního chovu zamířili do záchranných center CITES

Ministerstvo životního prostředí převzalo 18. března od soukromého chovatele celkem tři jedince velk…