Večerka patří od vzniku monitorovacího výboru k nejaktivnějším a nejšťouravějším členům a tím se také stal pro politiky nejméně oblíbeným. Často poukazuje na neefektivní čerpání dotací, nerovnost rozdělení přidělovaných peněz mezi města a venkovské obce, na problém veřejné podpory a tzv. nedostatku udržitelnosti projektů.
Šokující bohorovnost
„Když jsem se dozvěděl o tom, že policie zadržela ředitele Úřadu Regionální rady Petra Kušnierze a že zároveň přišel vytýkací dopis z Evropské komise, hned jsem volal předsedovi našeho výboru Tomáši Hybnerovi (ČSSD) a inicioval mimořádné jednání. Bohužel, celý výbor se oficiálně nesešel, protože údajně ústecká část a výbor Regionální rady byli proti. Sešli se alespoň zástupci za Karlovarský kraj a zde jsme si situaci nechali vyložit. Byl jsem od té doby na všech řádně svolaných jednáních výboru Regionální rady, která má v systému řízení ROPu klíčovou roli a nestačil jsem se divit jejich bohorovnosti. Místo, aby se urychleně řešil velmi vážný problém, zjišťovalo se, jak unikly informace do médií!" řekl redakci.
Skandální jednání
Za skutečně skandální a neomluvitelnou Večerka považuje skutečnost, že Výbor Rady Regionu přes požadavek Evropské komise nic neplatit Krajské zdravotní a.s., rozhodl, a to především hlasy ústeckých politiků, o další platbě této instituci a ignoroval všechna doporučení.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Hana Čechová