Senátorka Wagnerová si chce stěžovat Ústavnímu soudu. Vadí jí imunita

21.07.2013 16:05

Senátorka Eliška Wagnerová by chtěla, aby se senátoři obrátili na Ústavní soud s návrhem na zrušení ustanovení trestního řádu, který se týká imunity poslanců a senátorů. Podle Wagnerové je příliš obecný a umožňuje široký výklad. Wagnerová dnes v ČT řekla, že podání bude v horní komoře iniciovat, musí ho ale podpořit 17 senátorů.

Senátorka Wagnerová si chce stěžovat Ústavnímu soudu. Vadí jí imunita
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátorka Wagnerová hlasovala pro

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová by to uvítala. "Já bych byla ráda," řekla ministryně v debatě, která vyvstala po diskutovaném verdiktu Nejvyššího soudu k trojici bývalých poslanců ODS a kolem ostře sledované kauzy kolem spolupracovnice bývalého premiéra ODS Petra Nečase Jany Nagyové.

Senátorka mluví o zúžení imunity

Wagnerová uvedla, že současné ustanovení umožňuje příliš široký výklad. V zákoně stojí, že "z pravomoci orgánů činných v trestním řízení podle tohoto zákona jsou vyňaty osoby požívající výsad a imunit podle zákona nebo mezinárodního práva". To by se podle Wagnerové mohlo změnit například tak, že by byli vyňati zákonodárci pro své hlasování v plénu parlamentu, výboru, komisích.

Nejvyšší soud v úterý vyňal z pravomoci orgánů činných v trestním řízení exposlance Marka Šnajdra a Petra Tluchoře, viněné z korupce, spočívající v dohodě o přijetí "trafik" po rezignaci na poslanecký mandát. Šnajdr a Tluchoř spolu se třetím stíhaným exposlancem Ivanem Fuksou svým odchodem ze sněmovny umožnili schválení daňového balíčku bývalé vlády Petra Nečase, se kterým kabinet spojil hlasování o důvěře.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: lze, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Emir Kusturica potrestán za medaili od Zemana? Na FAMU, kterou proslavil, se prý chystá velká akce progresivních levičáků

19:44 Emir Kusturica potrestán za medaili od Zemana? Na FAMU, kterou proslavil, se prý chystá velká akce progresivních levičáků

Srbského filmového režiséra světového formátu Emira Kusturicu českému čtenáři netřeba představovat. …