Smutek nad mrtvými, zlá pravda o Afghánistánu, binec na celé Ukrajině, rozkol mezi USA a Německem. Novinářka Spencerová opět bez cenzury

10.07.2014 8:24 | Zprávy

OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ „Jeden mrtvý je tragédie, ale milion mrtvých jen statistika." Tento výrok Josifa Stalina napadl novinářku Literárních novin a analytičku zahraničních médií Terezu Spencerovou, když sledovala reakce českých politiků na tragickou smrt čtyř českých vojáků v Afghánistánu. Ve svém pravidelném shrnutí zahraničních událostí pro ParlamentníListy.cz Spencerová rozebírá situaci právě v Afghánistánu, stejně jako na Ukrajině, v Iráku či Izraeli.

Smutek nad mrtvými, zlá pravda o Afghánistánu, binec na celé Ukrajině, rozkol mezi USA a Německem. Novinářka Spencerová opět bez cenzury
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na letiště Praha-Kbely přiletěl vojenský speciál s ostatky čtyř českých vojáků, kteří v úterý zahynuli v Afghánistánu při útoku sebevražedného atentátníka

Česká republika je zasažena úmrtím čtyř svých vojáků v Afghánistánu. Politici hovoří o oběti za naše bezpečí, svobodu a demokracii a o válce s islámským terorismem. Náčelník generálního štábu vyzývá média, aby cenzurovala čtenářské reakce pod články o smutné události a poslankyně ODS Černochová aktivně vystupuje proti těm, kteří označují české vojáky za ,,žoldáky“. Co k tomu všemu říci? A jak zhodnotit průběh afghánské operace od roku 2001 dodnes, dobré kroky a chyby Západu během ní a oficiální názor, že naše účast na afghánské operaci je předsunutou obranou vlasti?

Mám za to, že reakce politiků na smrt čtyř českých vojáků jsou – a na vině není jen „okurková sezóna“ -- příznačně bezobsažné, se spoustou dnes už – neustálým omíláním vytunelovaných -- vzletných pojmů typu „svoboda“ a „demokracie“, které prý kdesi musíme šířit se zbraní v ruce, protože jinak to prostě nejde. Vámi zmíněná paní Černochová dokázala k problému nesmyslně přimíchat i aktuálně mediálně propíraný chalífát v Iráku a Sýrii, nejspíš v naději, že jí zemanovské strašení islámem přinese náležité politické body. Ve výsledku to pak ale vypadá, že bez nás a našich vojáků svět rychle zajde na úbytě. A v době, kdy není vůbec zřejmé, co že je to „český národní zájem“, tvrdí, že účast na okupaci Afghánistánu je „naším zájmem“, načež naše nynější vojáky přirovnává k českým letcům za druhé světové války… S takovými politiky už jako národ skutečné nepřátele nepotřebujeme, protože dál spolehlivě potáhnou Českou republiku ke slepé poslušnosti nějaké velmoci a spolehlivě zadusí jakýkoli potenciální projev rozumu a národního sebevědomí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: nep

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Temný skandál kolem armády prý hasili Fiala, Rakušan i Černochová

9:54 Temný skandál kolem armády prý hasili Fiala, Rakušan i Černochová

Vzniká potichu v rámci velení české armády „soukromá“ tajná služba sloužící náčelníkovi generálního …